altin kalem sayin munevver duver avrupa da iki onemli odule aday gosterildi

Ev / Genel / Altın Kalem Sayın Münevver DÜVER, Avrupa’da iki önemli ödüle aday gösterildi.

Altın Kalem Sayın Münevver DÜVER, Avrupa’da iki önemli ödüle aday gösterildi.

Adanalı Çok Yönlü Sanatçı Araştırmacı, Yazar, Şair, Gazeteci Münevver Düver’in “Güzel Mevlana” isimli kitabı “İnceleme” dalında Almanya Berlin’de bulunan dünyanın saygın akademileri arasında yer alan “Aria Kunste Der Berliner Akademie” tarafından iki önemli ödüle aday gösterilmiştir

Mevlana şiirleri ile süslenmiş ve “Mevlana”, “Güzel Mevlana” şiirleri Türkiye’nin en uzun soluklu ney sanatçısı İstanbullu sanatçı Neyzen Feyzi Uyumaz tarafından tasavvuf müziği olarak bestelenmiş olan eser. Mevlana yazıları ile bütünleşmiş olan “Güzel Mevlana” isimli kitabı ile Münevver Düver Avrupa Edebiyat Ödülü veAvrupa Liyakat Nişanına oy birliği ile aday gösterilmiştir.

Yurt dışında daha öncede adını duyuran Münevver Düver’in eserleri, Arapça, Farca, Türkmence, Azeri Türkçesi, Türkmenistan Türkçesi, Kırgızistan Türkçesi, Kazakistan, Özbekistan, Rusça, İngilizce, Almanca, Fransızca dillerine çevrilerek o ülkelerce de değerlendirildi.

Dünya ülkelerinin katıldığı Çok sayıda katılımcı arasından yılda bir kez verilen iki önemli ödüle aday gösterilmesinin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Aria Kunste Der Berliner Akademie Ödül Konseyi Başkanlığı tarafından, Almanya ve diğer ülkeler arasındaki Sanatsal, akademik ve bilimsel iş birliğinin kurulmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile yılda bir kişiye verilmesi öngörülen 2012 yılı “Europa Literatur Große  Award” (Avrupa Edebiyat Ödülü) ve “Europa Verdients Engagemet Award” (Avrupa Liyakat Nişanı) na aday adaylığı oy çoğunluğu ile onaylanarak, adaylık oylama sürecinde yer alması konsey kararı ile kabul edilmiştir.

www.munevverduver.com.trHakkında Emrah Bekci


İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
*


Hakkında antikor