ev / genel / Cumhuriyet Bayramı-(Bütünhürriyet Bayramı) VE ÇOĞULCU SİSTEMLERDE YENİ YÖNETİMLER- “BÜTÜN EVREN-(global dünya) YÖNETİMİ”

Cumhuriyet Bayramı-(Bütünhürriyet Bayramı) VE ÇOĞULCU SİSTEMLERDE YENİ YÖNETİMLER- “BÜTÜN EVREN-(global dünya) YÖNETİMİ”

Ev / Genel / Cumhuriyet Bayramı-(Bütünhürriyet Bayramı) VE ÇOĞULCU SİSTEMLERDE YENİ YÖNETİMLER- “BÜTÜN EVREN-(global dünya) YÖNETİMİ”

Cumhuriyet Bayramı-(Bütünhürriyet Bayramı) VE ÇOĞULCU SİSTEMLERDE YENİ YÖNETİMLER- “BÜTÜN EVREN-(global dünya) YÖNETİMİ”

-Hürriyet başkalarının haklarına zarar vermeden kendi haklarını dilediği gibi kullanmaktır.
.
.
Cumhuriyet
.
-Bütün İnsanlar’ın Hürriyet haklarının tanınması-eşitlik ilkesi dir.
.
İnsanlar’ın ihtiyaçları  sayısal ve kültürel; akrabalık bağları ile oluşur.
Sayısal olarak;
-Birey
-Aile
-Büyük Aile veya küçük yerleşim
-Büyük yerleşim
-Merkezi İdare
.
KÜLTÜREL OLARAK
-CİNSİYET
-İNANÇ
-IRKSAL-BÜYÜK AİLE TOPLULUĞU
.
-İsanlar’ın menfaaatleri eşitlik olamaz; Çünkü bir İnsan’ın menfaati başka bir İnsan’ın haklarını engelleyebilir veya tacavüz eder, yani elinden alır.
-Eşitlik sadece kanunlar  yönetiminde olur, kanuni haklar bireysel-kişisel  haklardır her İnsan’a eşit uygulanabilir,ancak Toplum’a zarar verecek haklar kişisel hak olmaktan çıkar.
.
.
-Topluluk idarelerindeki Cumhuriyet, topluluk haklarının korunmasıdır; topluluk hakları korunmasınada çoğulculuk sistemi oluşur.
.
-Çoğulculuk kısmi Hürriyet’tir; çünkü hiçbir toplumda toplumun bütün hakları korunamaz; sebebi topluluklardaki istek ve ihtiyaçlarının farklı oluşundandır.
.
-Demokrasi mantığı ; çoğulcu bir Cumhuriyet’tir, bu sistemde Halk seçimiyle oluşur ve çoğunluğun seçtiği yöneticiler kendi aralarındaki yine çoğulculuk mantığıyla aldığı kararları yönetimlerinde uygularlar.
-Çoğulcu Demeokrasi’lerin yönetimlerinde de bir Başkan Yönetici olur ve bu yönetici bütün halkın yöneticisi olarak yetki sahibidir.
.
-Çoğulcu Demokrasiler’de yargı sistemi koruma görevi yapar ve bağımsızdır; Kararlarını kanunlar belirler ve kanun koruycu kişiler kararlarında bağımsızdır.
.
Çoğulcu Demokrasiler’de her harketin sınırları konmuştur.
– Yönetim’i kontrol eden Müfettiş-Kontrol Sistemi vardır; Bu kontrol dairesi ve İnsanlar’ı görevli oldukları konuların kanunlara uygun olup olmadıklarını kontrol etmekle görevlidirler.
.
.
ÇOĞULCU SİSTEMLERDE YENİ YÖNETİMLER- BÜTÜN EVREN (global-dünya)  YÖNETİMİ
.
BU SİSTEMLER TEK TANRILI DİNLER GİBİ BİR DAVRANIŞ SERGİLER
-Yönetim olarak Bütün Dünya (global), mantığı taşır.
–“Tek Tanrılı Dinler”de Kainat’ın ,yani Dünya’nın sadece tek yöneticisi vardır; Global Yönetim mantığıda Dünya’yı tek yöneticiyle yönetmektir.
–29 ekim 1923 te ilan edilen  TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devletinde’ki İnsanlar’ın büyük çoğunluğu Müslüman  Dini’ne bağlıdır; Müslümanlık kainatın tek hakimi Yaradan yani Allah olarak inanca sahiptirler.
.
.
Dünya Bilgisayar Çağı’na gireken “İlk Okullar’daki yeni değişim”
.
-Yeni değişimde İlk Okullar’da ki ilk dersler’de Ata kelimesi yok edilmiştir.
-Yeni değişimde İlk Okullarda’ki eğitimde hayatta hiç kullanılmayacak yazı çeşidi getirilmiştir, bu yazı çeşidi “Bilgisayar Mantığı”ndan uzaklaştırp El Yazısı’na yönelmedir.
-Yeni değişimde İlk Okullar’da Anadil ile İngilizce ayni anda öğretilmektedir ve İngilizce’yi “Dünya Dili” yapmak hedefi oluşturmaktadır, bu dil mantığı Ana Dil’i ikinci dil konumuna getirmektedir,


DİKKAT !…..TÜRK MİLLİ MARŞI AYAKTA DİNLENİR…..


Hakkında admin

İlginize teşekkürler

 

 

Türklere karşı savaşılmaz, Martin Luter 1483-1546

. Avrupa Hıristiyan yönetimi bilim ve bilim insanlarını dışlamış ve bilimsel çalışmaları cezalandırmıştır. Avrupa’nın Dinadamlarının …


devrim.

Türkiye’de yerli motor üretim tarihi

  NECMETTİN ERBAKAN 1953 yılında Aachen Teknik Üniversitesi’nde “dizel motorda ateşleme işlemleriyle ilgili teori” konulu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor