Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
ev / genel / dunya bizikonusuyor

dunya bizikonusuyor

Ev / Genel / DÜNYA “BİZİ”KONUŞUYOR

DÜNYA “BİZİ”KONUŞUYOR

Alptekin, 4:05.31’lik derecesiyle şampiyonolmayı başardı ve altın madalyayı boynuna taktı. Yarışa son kulvarda başlayan dünya salon üçüncüsü milli atlet, kontrollü bir yarış çıkardı. Arka sıralardan yavaş yavaş önlere ilerleyen Alptekin, mücadelenin bitmesine 2 tur kala liderliği ele aldı ve hemen arkasında yer alan diğer Türk Milli Takımı sporcusu Gamze Bulut’un önünde finiş çizgisini geçti. Dördüncü kulvarda başladığı yarışta, ön gruptan hiç kopmayan Gamze Bulutda Alptekin’in ardından 4:06.04’lük zamanıyla gümüş madalya elde etti. Bronz madalyanın sahibi Ukraynalı Anna Mishchenko oldu.

7 madalya aldı

Milli çekiççi Tuğçe Şahutoğlu, finalde 5. sırada kaldı. İlham Tanui Özbilen ise 1500 metre finalinde 5. sırada yer aldı. Türkiye toplam 7 madalya kazandı. Diğer madalyalar, 3000 metre engellide Gülcan Mıngır’dan (altın), 100 metre engellide Nevin Yanıt’tan (altın), 10 bin ve 5 bin metrelerde Polat Kemboi Arıkan’dan (altın ve bronz) ve 3000 metre engellide Tarık Langat Akdağ’dan (gümüş) geldi.

Sultanlar 3’üncü tamamladı

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı, Dünya Grand Prix Finalleri’ndeki son maçında Brezilya’ya 3-1 yenildi. Milliler, bu sonuçla tarihinde ilk defa final grubuna kaldığı turnuvada, ABD ve Brezilya’nın ardından 3. oldu. Setler 25-21, 23-25, 25-20 ve 25-15’lik skorlarla sona erdi.Hakkında Kiye

24.02.1960 Çanakkale/Gelibolu doğumluyum. İlk ve Orta okulu ayrıca Ticaret Lisesini Gelibolu’da okudum ve bitirdim. Maddi imkansızlıklar ve buna bağlı olarak çalışmak zorundaydım. Kendimize ait olan Mahalli Gazetenin (Büyük Zafer) Yazı işleri Müdürü ve aynı zamanda editörlüğünü yaptım. Ayrıca Matbaa işleri ile ben ilgilendim. 1983 te Askerlik hizmetimi Gölcük’te D356 TCG Zafer Gemisinde tamamladım. 1985 yılında askeri Memur olarak göreve başladım 1986 yılında Gazetemizin sahibi Babam Sami Kiye şu an Gelibolu’da halen çıkarılmakta olan B. Zafer Gazetesini Gazeteci Recep Yüzüak’a satınca bu meslekteki kariyerimi sonlandırdım ve memurluk hayatına devam ettim. 2009 Nisan ayında emekli oldum. Ancak çok sevdiğim mesleğim olan Gazetecilik ve yazarlığı şu an fahri Gazeteci olarak Gelibolu’da mevcut Mahalli gazetelere yazarak sürdürmekteyim.

İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
*


Hakkında antikor