TADER Başkanı Prof. Dr. Işık Tarakçıoğlu güneş enerji panellerinde kullanılan bakır boru yerine siyah kumaş kullanarak yeni sistem geliştirdi, güneş enerjisi ile su ısıtma maliyeti çok ucuza mal oldu..

Ev / Genel / TADER Başkanı Prof. Dr. Işık Tarakçıoğlu güneş enerji panellerinde kullanılan bakır boru yerine siyah kumaş kullanarak yeni sistem geliştirdi, güneş enerjisi ile su ısıtma maliyeti çok ucuza mal oldu..

TADER Başkanı Prof. Dr. Işık Tarakçıoğlu güneş enerji panellerinde kullanılan bakır boru yerine siyah kumaş kullanarak yeni sistem geliştirdi, güneş enerjisi ile su ısıtma maliyeti çok ucuza mal oldu..

TADER Başkanı Prof. Dr. Işık Tarakçıoğlu


Tekstil sektöründe yaptığı araştırmalarla birçok yeniliğe imza atan dünyanın tanıdığı Prof. Dr. Işık Tarakçıoğlu Ege Üniversitesi’nden emekli olduktan sonra halen Tekstil Araştırma Derneği (TADER) Başkanlığı görevini sürdüren Prof Dr. Işık Tarakçıoğlu, güneş enerji panellerinde ses getirecek bir buluşa daha imza attı.
Bugüne kadar güneş enerji panellerinde kullanılan bakır boru yerine siyah kumaş kullanarak yeni sistem geliştirdi.

Tarakçıoğlu, bu sayede ısıtma giderlerinde yüzde 35 tasarruf sağlarken, sistemin kurulum maliyetlerini de yüzde 25 oranında azaltmayı başardı. Patent başvurusu yaptığı tekstil esaslı borusuz su ısıtıcı ile tekstil esaslı hava ısıtıcısı ürünlerini ilk kez İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Celal Atik Spor Salonu’nun önünde kurduğu stantta sergileyen Tarakçıoğlu, KOSGEB’den destek alması halinde yeni sistem güneş panel sistemlerini piyasaya sunacak.

Yeni buluşu ile güneş panellerinde ilk kez bakır boru yerine siyah kumaş kullandığını belirten TADER Başkanı Prof. Dr. Işık Tarakçıoğlu, bu sistemin Türkiye’de ilk olduğunu söyledi.


Hakkında admin

İlginize teşekkürler


kepekler-ilicasi-camurda-ve-70-derece-isida-yasiyan-baliklari

Bilinmeyen tarihin sıcak iklimi ILICA da hayat.

  Balıkesir, Susurluk, Ilıca boğazı  ılıcası antik dönemden itibaren insanlığın kullandığı bir sıcak çamur banyosudur, …


belkiz-kizikos-lidya-kurt-donuna-burunmus-tamgali-altin-para

Mysia Kyzikos-Erdek Belkıs yönetim şehrinde paralarda tarih ve tamgalar

Kyzikos, günümüz Marmara Bölgesi’nde Balıkesir İli sınırları içinde, Marmara Denizi kıyısında, çok eski adı Arteka …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor