“Karşılaştığınız zorluklardan asla ve asla kaçmayın. Kolay yolu seçen vasat insan olur” Türk Bilim Adamı Nükleer Fizikte Çığır Açtı; “Altaç Fonksiyonları” Nükleer Fizikte Kullanılacak

Ev / Bilim Haberleri / “Karşılaştığınız zorluklardan asla ve asla kaçmayın. Kolay yolu seçen vasat insan olur” Türk Bilim Adamı Nükleer Fizikte Çığır Açtı; “Altaç Fonksiyonları” Nükleer Fizikte Kullanılacak

“Karşılaştığınız zorluklardan asla ve asla kaçmayın. Kolay yolu seçen vasat insan olur” Türk Bilim Adamı Nükleer Fizikte Çığır Açtı; “Altaç Fonksiyonları” Nükleer Fizikte Kullanılacak

Genç bilim adamlarına tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Zekeriya Altaç “Karşılaştığınız zorluklardan asla ve asla kaçmayın. Kolay yolu seçen vasat insan olur” dedi.
.

Eskişehir’deki Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Altaç, bir matematik problemi üzerine çalıştı.
.
Karşılaştığı matematik probleminin çözümü için aylarca yılmadan uğraştı. Bulduğu sonuç nükleer fizik alanında çığır açtı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Altaç dünya bilim literatürüne adını, “Altaç fonksiyonlarının sahibi’” olarak yazdırdı.

.

“Altaç Fonksiyonları” Nükleer Fizikte Kullanılacak

Nükleer fizik alanında kullanılan formüller artık “Altaç Fonksiyonları” adıyla anılmaya başladı.

Prof. Dr. Zekeriya Altaç, ”Bulduğum fonksiyonlar hem ışınım ısı transferinde hem nükleer fiziğin belli sahalarında analitik çözüm yapılmasında son derece kolaylaştırıcı bir rolü var” diyor.

Altaç’ın oluşturduğu fonksiyon, bilim tarihine geçecek nitelikte.

Yaptığı çalışmayla gurur duyan Prof. Dr. Altaç, ”Bilime böyle bir katkıda bulunmuş olmaktan ben hem ülkem adına hem üniversitem adına hem şahsım olarak gurur duydum, onurlandım” ifadesini kullandı.


Hakkında admin

İlginize teşekkürler


kepekler-ilicasi-camurda-ve-70-derece-isida-yasiyan-baliklari

Bilinmeyen tarihin sıcak iklimi ILICA da hayat.

  Balıkesir, Susurluk, Ilıca boğazı  ılıcası antik dönemden itibaren insanlığın kullandığı bir sıcak çamur banyosudur, …


belkiz-kizikos-lidya-kurt-donuna-burunmus-tamgali-altin-para

Mysia Kyzikos-Erdek Belkıs yönetim şehrinde paralarda tarih ve tamgalar

Kyzikos, günümüz Marmara Bölgesi’nde Balıkesir İli sınırları içinde, Marmara Denizi kıyısında, çok eski adı Arteka …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor