kitap severlerin dostu irfan dogru

KİTAP SEVERLERİN DOSTU İRFAN DOĞRU

İnsanlığın cahil ve geri kalmışlığının sebebi bir bakıma kitap okumamak ve kitaplara gereken önemi vermemekten ileri gelir. Bugün, insanoğlunu medeniyetin zirvesine ulaştıran kitaplardır.

İslamın ilk emri “oku!” olduğu gibi, insan gerçekleri öğrenmek için daima okumalıdır. Yedisinden yetmişine kadar herkes prensip edinmelidirİstanbul ziyaretimde,gözüme çarpan ve tanışmaktan memnun olduğum 1932 yılında Dedesi Kırımdan Anadoluya gelmiş ve İstanbula yerleşmiş,İrfan DOĞRU ağabeyimle Tanıştım.

 

İrfan DOĞRU asıl işi 50 yıldır Marangoz olan biri,Oğlu olan Hakan DOĞRU ile şu an,İnsanlığa değeri biçilmez bir hizmet veriyorlar,İnsanlarda bu verilen hizmetin farkında olup,ilgi ve alakalarını eksik etmiyor.

 

İrfan DOĞRU,İstanbul ve Türkiye genelindeki Atıl durumda olan kitapları toplayıp,İstanbul başta olmak üzere,Anadolu da katıldıkları fuarlarda sergileyip,kazancı ön planda tutmadan sırf kitap okunsun ve değirmen dönsün misali İnsanlığa çok büyük hizmette bulunuyorlar.

 

Açık havada ve kapalı mekanlarda sergilemiş oldukları kitapların çoğu okunmuş ikinci el kitaplar oluşturmakta,ama işin en güzel tarafı şu an bir kitapçıya gitseniz,1925-1930-1940-1959…………ve günümüze kara süren zaman diliminde basım tarihi kitapları arasanız,çoğunu bulamazsınız,işte İrfan DOĞRU bu kitapları sergileyip insanların kullanmaları için hizmet veriyor.

 

Sergilenen Kitaplarda,Türk Tarih Kültür Din,Eski ve yeni basım Kitaplar,Fransız,İngiliz,Alman,Ermeni,Yahudi,ve bir çok ülkenin Kütüphanelerden,1900 yılların 2000 yılına kadar değişik kütüphane çeşitlerine rastlamak mümkün. 

Bende Tüm Kitap sever ve Koleksiyoncuları İrfan DOĞRU ile tanıştırmak ve Yapmış olduğu hizmeti Kayda almak için bu yazıyı kaleme alma ihtiyacı hissettim.

 

Aradığınız bir kitap var ama,bir türlü bulamıyorsunuz,işte sizlere alternatif bir adres İrfan DOĞRU,Kendisine ulaşıp,elinde aradığınız kitabın olup olmadığını sorabilirsiniz.

kitaplardunyasi@hotmail.com bu mail adresine aradığınız ama bulamadığınız kitapların neler olduğunu  mail atarak ulaşabilirsiniz size yakın zamanda cevap vereceklerdir.

 

İrfan DOĞRU soy adı gibi doğru bir hizmet vermektedir,bu hizmetlerinde dolayı kitap seven biri olarak,kendisine insanları ve gençleri kitaplar ile buluşturduğundan Teşekkürü bir borç bilirim.

 

 

Emrah BEKCİ

Araştırmacı Yazar

 

 Hakkında Emrah Bekci


İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi*


Hakkında antikor