macaristan tarihi

Ev / Genel / Macaristan Tarihi

Macaristan Tarihi

 

 

http://www.hunmagyar.org/turan/turan.html

Karpat Havzası Halk Origins

  kültür ise Transilvanya ve insanların en erken oluşumunda istediğiniz bakmak ayrıntılı, sen eski bunun torunları olan Macar kökenli olacak geri gitmek için Avrasya atlı kültür ( Avrasya göçebeler ).

 

 

Equ estrian göçebe gruplar yaşayan etnik edildi steplerinde ve Orta Asya , Moğolistanve Doğu Avrupa . Onlar at evcilleştirilmiş , onların ekonomi ve kültür vurgulayan at yetiştiriciliği ve binicilik . Onlar gelişmiş araba , süvari ve at okçuluk gibi tanıtan yenilikleri, dizgin , bit , ve üzengi ve genellikle işgalciler olarak geçmişinde görünmesini Avrupa , Anadolu ve Çin . At insanlar göçebeler ve biraz modası geçmiş dönem gibi genelleştirilmiş bir .

İlk Karpat Havzası binicilikle orta gibidir araya geldi geri kadarıyla 4 binyıl ve bir parçası olan Maykop kültürünün ve Kuzey Kafkasya. Bu bulunan nesneler tarafından bronz ortaya konabilirilçeve TorontalKadar uzanır Szekler Runik Script, hangi ile yazılı olduğu M.Ö. 5000. Daha sonra  Rune taşları bulunabilirİskandinav Yarımadası, Hangi sıklıkla ölen ya da büyük işler yapıldı kişiler hakkında ciddi yazıtlar içerir. Bu Macar halkının kökeni Fino-Ugor teorisi arkasında tüm kanıtları oldu.

halkı Karpat Havzasırasında bu bölgede gelişmeye Tunç Çağı bağlantıları ile ticaret, Sümer ve Mısır. Ama sonunda az M.Ö. 3 bin , iklim değişikliği ve aşırı nüfus gücü daha uzak güney topraklarına göç etmeye kültür Binicilik bu büyük bir kısmını bir Mezopotamya ve doğu Tarım Havzası .

göç at arabaları boğulmak yapıldı beri bu Karpat kültür, tekerleğin icadı alacak olabilir. eski bazı kanıtlar bir tekerlekli araç için Torma Zsofia göre de Budakalasz bulunan bir vagonun seramik modeli geliyorMacaristan, Hakkında Baden Kültür mezar bir de 2900-2400 MÖ . Bu mezar wagon insanlar tarafından kullanılmıştırKarpat Havzaöbür içine sevdiklerini göndermek için. diğer tarihçiler (Nandor Fettich ve Stuart Piggott) gibi pek çok vagonları bulundu göreKarpat Havzave Mezopotamya.

halkının göç sırasında Karpat Havzaiçin MezopotamyaOnlar kostümleri getirdi onların tekerlekli vagon ve mezar. Onlar da script, beceri birlikte dini ile inançları ve Runik tarım metalurji ve aldı onları askeri. Mezopotamya altında gelişti Sümer rünik script Uygarlık, asimile göçmen kıvranan gelen çivi yazılı nüfus ve gelişmiş (bkz. bölüm sonrakiSümer/ Hunor & Magor).

kaynak viki

 

 

A Tarım Havzaları mumya tarafından fotoğraflandı Aurel Steinyaklaşık 1910.

Tarım mumyaları halkının doğu göç bir kanıtı Karpat Havza.Caucasoid mumyalar keşfedilmiştir Tarım Havzaları gün mevcut- Sincan , Çinden, hangi tarih ve 200 AD 1800 MÖ . mumyaları, özellikle erken olanları vardır varlığı ile ilgili sık sık Hint-Avrupa dilleri TocharianiçindeTarim Havza. Bu Tocharian Dil, çivi yazılı kıvranan olarak, Runik yazısının kökünün.

de Yanbulaq mezarlık tarih mumyalar bulunan 29 dan 1800-500 M.Ö. olup, 21 hangi Caucasoid  erken Caucasoid bulunan mumyalar Tarım Havza ve aynı olan hangi sekiz Caucasoid Qäwrighul. bulunan tip fiziksel  Ancak, daha yeni genetik çalışmalar ) ark. 2007 boyalı daha karmaşık bir resim (Xie ve ark. Bu özellikleri gösterdi hem Avrupa hem de Doğu Asya. Judit Beres, genetikçi vardır Mummies Tarım sahip kanıtlanmış olduğu gerçeğini gösterme birini yapın ki Macarlar genetik ilişki Arian-. Ama Havzasında yaşayan en yakın, Ujgurs akraba Tarım Bu açıklamak daha Viking veya Son’u Caucasoid. Aslında, tüm Fino-Ugor teori teorisi gibi asılsız yayınlamak Joseph Budenz ve-off Paul Hundorfer oynamıştı milliyetçi Magyar uyanış, yok oldu bastırma sonucu Habsburg, Devrimi’nin 1848.

 

http://www.transylvanian-chronicles.com/the_carpathian_basin.htmlHakkında admin

İlginize teşekkürler


kepekler-ilicasi-camurda-ve-70-derece-isida-yasiyan-baliklari

Bilinmeyen tarihin sıcak iklimi ILICA da hayat.

  Balıkesir, Susurluk, Ilıca boğazı  ılıcası antik dönemden itibaren insanlığın kullandığı bir sıcak çamur banyosudur, …


belkiz-kizikos-lidya-kurt-donuna-burunmus-tamgali-altin-para

Mysia Kyzikos-Erdek Belkıs yönetim şehrinde paralarda tarih ve tamgalar

Kyzikos, günümüz Marmara Bölgesi’nde Balıkesir İli sınırları içinde, Marmara Denizi kıyısında, çok eski adı Arteka …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi*


Hakkında antikor