portekize bagli azor adalarinda yeni bir sualti piramidi kesfedildi

Ev / Genel / Portekiz’e Bağlı Azor Adaları’nda Yeni Bir Sualtı Piramidi Keşfedildi

Portekiz’e Bağlı Azor Adaları’nda Yeni Bir Sualtı Piramidi Keşfedildi

Portekiz haber siteleri Azor Takımadaları’ndan Sao Miguel ve Terceira adaları arasında insan yapımı bir su altı piramidi keşfettiklerini bildiriyor. Su altı piramidi bölgede yat sahibi olan Diocleiano Silva tarafından sonar radar sistemi ile şans eseri tespit edildi. Piramidin bölgede 40 metre derinlikte bulunduğu belirtiliyor.

Piramidin yapısının kardinal noktası ölçeği odaklı ve mükemmel bir kare şeklinde olduğu belirtilmekte. Yaklaşık 60 metre yüksekliğinde ve tabanı 8000 metrekarelik bir alanı kapsamakta. Portekiz Deniz Kuvvetleri Hidrografi Enstitüsü piramidin insan yapısı olup olmadığını araştırmak üzere bölgeye hareket etti.

Piramidin keşfedildiği alan volkanik bir alan olduğundan buradaki piramidin doğal bir yapı olması olasılığı var ancak doğal bir oluşum olduğu ortaya çıkarsa bu bölgede tehlikeli bir volkanik hareketliliğin delil olacak. Fakat arkeologlar bunun bir anda ortaya çıkabilecek bir doğal oluşum olmadığını belirtmekteler.

Azor adaları 1427’de Portekizlilerce keşfedildi ve keşfedildiğinde adalarda kimse yaşamıyordu. Ancak bölgede daha sonra yapılan arkeolojik çalışmlar kanıtlamıştır ki burası daha önceki çağlarda binlerce yıldır insan yerleşimine evsahipliği yapıyordu.

Bulunan su altı piramidine benzer yapılar ve bunlardan başka Roma ve Kartaca dönemine ait yapılar ile tarih öncesi çeşitli arkeolojik buluntular 9 adanın hepsinde karşılaşılan materyallerden.

Haberin Videosu:Hakkında Alpaslan Gavaz

İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
*


Hakkında antikor