ev / genel / SALDIRAY BERK PAŞAM ÖLMEDİN….

SALDIRAY BERK PAŞAM ÖLMEDİN….

Türk milleti asker millettir, milliyetçi, cesur, adaletli “Türk askeri ” Türk milletinin gönlünde yaşar..
Saldıray Berk Paşa tarihe sığmayacak bir yaşamıyla Milliyetçi Türk insanlarına daima örnek olmuş, göğsünü vatanına ve milletine siper etmiş, düşmanın her türlü saldırılarına göğüs germiş, yılmamış, ve vatanına milletine küsmemiş örnek bir Türk askeridir…

Saldıray Berk Paşamız uçmağa varmıştır…
Paşamıza bütün kalbimizle dualar ediyoruz… nurlar içinde yat Paşam…

Saldıray Berk (16 Şubat 1948, Erzurum – 14 Şubat 2024, Ankara), Türk asker ve siyasetçi.
Aslen Sivas’ın Şarkışla ilçesinden olan Saldıray Berk babasının Erzurum Vali Yardımcısı olduğu sırada Erzurum’da dünyaya gelmiştir.

1995 yılında tuğgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede 2. Ordu Harekât Kurmay başkanlığı, Bakü Silahlı Kuvvetler Ataşeliği, 1. Piyade Tugay Komutanlığı görevlerini yürüttü. 1999 yılında tümgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede Kara Kuvvetleri Denetleme ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı, Genelkurmay Personel Daire Başkanlığı ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı görevlerini yürüttü.
2003 yılında korgeneral rütbesine terfi etti. Bu rütbede Genelkurmay Personel Başkanı, daha sonra da 4. Kolordu Komutanı olarak görev yaptı. 2007 yılında Orgeneral rütbesine terfi etti ve 3. Ordu Komutanlığına, 2010 yılında Eğitim ve Doktrin Komutanlığına atandı. 2011 yılında emekliye ayrıldı.

“””Ergenekon davasında tutuksuz yargılandı. Mahkeme günü mahkemeye gelmedi ve Erzurum Adliyesinin üstünden iki adet F-16 uçurttu. İlerleyen yıllarda, Saldıray Berk ve dönemin Erzincan başsavcısı İlhan Cihaner hakkında Ergenekon üyesi olduğu gerekçesi ile soruşturma başlatan İliç Savcısı Bayram Bozkurt, Saldıray Berk’in Genelkurmay Başkanı olmasını engellemek için soruşturmaya dâhil edildiğini ifade etti. Bozkurt, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası Fethullahçı yapılanmaya üye olma suçundan tutuklandı.
“medyadaki bir yazıda rüşvet iddialarıyla gündeme gelen ve Türkiye’den kaçan dönemin İliç Savcısı Bayram Bozkurt’un, kimlik değiştirdiğini ve Almanya’da olduğunu aktardı.” independent Türkçe https://www.indyturk.com/node/699501/haber/Erzincan’da felaketin yaşandığı madenden rüşvet aldığı iddia edilen iliç savcısı…
Balyoz davası mağduru 113 subay ve avukatlarının şikayeti üzerine FETÖ sanığı 50 hakim ve savcı hakkında açılan dava kabul edildi. Dava Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. independent Türkçe https://www.indyturk.com/node/43366/haber/Balyoz’da roller değişti, bu kez 50 hakim ve savcı sanık sandalyesinde…”””

İHA’lara sahip çıkan komutan Saldıray Berk Paşa’ya Selçuk Bayraktar’dan taziye mesajı


“”Ülkemizin ilk milli ve özgün İHA sistemi olan Bayraktar Mini İHA’larımıza kullanıma sunulduğu dönemde sahip çıkan, deneme sürecinde terör bölgesinde birlikte testler yaptığımız, ömrünü vatanımızın bekası için vakfeden mert komutanımız Orgeneral Saldıray Berk’in vefatını derin bir teessürle öğrendim. Allah rahmet eylesin. Kıymetli ailesinin, TSK’nın ve Milletimizin başı sağ olsun”” https://www.yirmidort.tv/gundem/ihalara-sahip-cikan-komutan-saldiray-berk-vefat-etti-selcuk-bayraktardan-taziye-mesaji

Yaşları 80 lerde olan ve Türkiye’nin 80 yıllık siyasi satranç oyununu izleyenler son 20 yıldaki oyunun hangi kurallara göre oynandığını bilmesi mümkün olabilir mi…. Kaç Türk vatandaşı bu süreci ciddi kayıtlar tutarak tarihe taşıyacaktır… ve kaç Türk vatandaşı doğru bilgiye ulaşma imkanı bularak doğru karar verebilir…

Türkiye son yıllarda öyle bulanık bir süreçten geçti ki 20 yıl önce 1 dolar 1.6 liradan günümüzde 30… lira.. lara nasıl geldiğini ölçemez oldu… bu sadece görünen mali çöküş… vatandaşın da tek anlayabildiği gösterge… hatta bunu da anlayamadığı gösterge.

Sürekli uyaranların olmasına rağmen gözlerini ve hele ruhunu kapatarak bütün ölçme sistemlerini devre dışı bırakan vatandaşlar….. hala var…. hala var….. var..
..
.
.
.
.
.
.
.
.

Hakkında Türk Bilimi