Tavuklar tilkiye.. altınlar İngiltereye ve Amerikaya…

Ev / Genel / Tavuklar tilkiye.. altınlar İngiltereye ve Amerikaya…

Tavuklar tilkiye.. altınlar İngiltereye ve Amerikaya…

Paranın ne önemi var…. mühim olan insanlık !!!…  bu söylem bir şarkı sözü.

Devletin ve devlette yaşayan insanların manevi değerleri gibi, yaşam için maddi değerleri vardır…

MEHMET ŞİMŞEK-İNGİLTERE-ALTIN

Türkiye’nin 490 ton altını olduğu, ama bu altının sadece 40 tonunun Türkiye’nin hazinesinde, 450 ton altınının ise İngiltere merkez bankasında olduğu, bizzat maliye bakanı Şimşek tarafından açıklanmıştı.
http://www.yenimesaj.com.tr/450-ton-altinimiz-niye-ingilterede-makale,12019494.html

.

Bazı gazete başlıkları….

Altınlar neden İngiltere’de?

Ülkemizin tonlarca altını neden İngiltere’de?

İngilizlere hibe ettiğimiz 450 ton altın

450 Ton Altınımız İngiltere’ye Niye yollandı?

.

İngiltere – Türkiye mali ilişkileri nedir sorgulayan yok, Yenimesaj gazetesinin yazısı konuyu iyi şekilde dillendirmiş, sayın yazara teşekkür ederiz…

Benzer durumlar, savaştan yenik çıkan ülkelerde görülmektedir, önemli ekonomik kırizler atlatan Türkiye seçimden zaferle çıkarak güçlü muhalefetsiz tek başına yeni bir iktidar kurmuş idi…..yeni tek başına muhalefetsiz hükümet birçok yenilikler yaparak YENİ TÜRKİYE başlıklı yenilenen Türkiyeyi oluşturdu… bu yeni Türkiyede artık muhalefet yoktu…..

Yeni Türkiye’ye destek veren gönüller isterdi ki bağımsız güçlü bir devleti olsun, işsizlik olmasın, üretim olsun, refah ve huzur olsun….

Yıllar geçti…. ümitler ümitsizliğe büründü, hayaller öldü…

Sadece dilekler kaldı…

Benzer olaylar 1950-60 yıllarında Celal Bayar – Adnan Menderes yönetiminde yaşanmıştır, yönetiminin son yıllarının dış ülkelerden kredi (borç) alınamadığı için, 1950 seçimlerinden sonra hazine’de biriken *128* (yüz yirmi sekiz) *ton* *altının* çoğunu dışarıya *rehin* vererek kredi alması meselesi.
Bu olayın da Meclis’ten ve Hükümet’ten geçmiş olması gerekir. Ancak, o günlerin tanığı olanlar ve basında yazıldığını hatırlaması gerekenler bilgi vermediler…
Gene yükümüzün ne olduğunu bilmeden Londra’ya *2* (iki) *tondan* *fazla* *altın* götürdüğümüzü ve uçaklar dışında gemilerle, trenle ve tırlarla *100* (yüz) *ton* kadar *altının* dış ülkelere rehin gönderildiğini biliyorum…

Aynı mukaddesatçı, *Müslüman* Bayar – Menderes ekibi, Cezayir’de Frasızlara karşı bağımsızlık savaşı veren Müslümanları *değil* de, Fransızları desteklemişti.

Emk hv plt krm alb Hüseyin Avni GÜLER

Alıntılar:

BİR AMİRAL; OSMANLI PAŞASININ OĞLU, AMİRAL KOLÇAK RUSYA’DA AMİRAL’LİĞE YÜKSELİYOR
AMİRAL KOLÇAK RUSYA’DA ÇAR KARŞITI VE KOMİNİST BOLŞEVİKLERİN DE KARŞITI; RUSYADAN TOPLADIĞI 500 TON ALTINI AMERİKAYA GÖTÜRÜYOR VE RUSYADA İDAM EDİLİYOR.

OSMANLI PAŞASININ OĞLU, AMİRAL KOLÇAK VE PUTİN’İN AMERİKADAN GERİ İSTEDİĞİ KİME AİT OLDUĞU BİLİNMEYEN ASYADAKİ 500 TON ALTININ SEYİR DEFTERİ


.
Almanya, Hollanda ve Avusturya gibi ülkeler ikinci dünya savaşı sonrasında iki kutuplu dünyada Rusya korkusuyla, altın varlıklarını İngiltere ve ABD’nin altın mahzenlerine emanet etti.
http://www.yenimesaj.com.tr/450-ton-altinimiz-niye-ingilterede-makale,12019494.html
.


ABD, Irak’ı işgal ettiğinde, tırları Irak hazinesi önüne çekmiş ABD askerleri, ne kadar altın var, havaalanına taşıdılar, oradan da alıp ABD’ye… Irak işgal oldu, bize ne oldu da altınlar, İngiltere’ye taşındı. “İngiltere bizi kandırdı!” açıklaması duyarsanız, şaşmayın. İngiltere allem eder, kallem eder, o altınlar üzerine yatar.

ttp://www.yenimesaj.com.tr/450-ton-altinimiz-niye-ingilterede-makale,12019494.html
.


Dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin 490 ton olan Altın rezervinin 450 tonunun, İngiltere Merkez Bankası Bank Of England’da emanette olduğunu açıklamıştı. Bu açıklama, Türkiye’nin karmaşık gündeminde yeterince ele alınmamıştı. Hiçbir bağımsız devlet, geleceğinin güvencesi olan birikmiş servetini, başka bir devlete; borç vermezdi, emanetine koymazdı, rehin bırakmazdı. Türkiye’de, askeri harcamalar artıp dış borç ödeme sınırını aşarken ve ekonomik bunalım derinleşirken, hazine 450 ton altını neden ve ne karşılığı yabancılara teslim etmek zorunda kalmıştı?
http://www.necmettinerbakan.net/haberler/450-ton-altinimiz-ingiltere-ye-niye-yollandi.html

İslami Rönesans Hareketi-Osmanlıyı yıkım hareketleri-Al Nahda okulları (el-Tahtavi 1801 – 1873, Butrus el-Bustani 1819-1893)

İslami Rönesans Hareketi-Osmanlıyı yıkım hareketleri-Al Nahda okulları (el-Tahtavi 1801 – 1873, Butrus el-Bustani 1819-1893)

.

Türkiye’nin önemli mali kararlarındaki İngiltere bağı devam ediyor.


Hakkında admin

İlginize teşekkürler


açık kaynak

Toplumları bilge yapan felsefe; “Açık kaynak” veya “Özgür çalışmalar”.

Yapımcılar tarafından anlaşılır ve yeni amaçlara uygun değiştirilebilir hâlinin gizli tutulmayıp açık, yani kullanılabilir hâlde …


çin saldırısı

Türk Bilimi İnternet yayınlarına Çin’den SİBER SALDIRI…

Çin İnternet üzerinden Türk Bilimi yayınlarına saldırı başlatmıştır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

 


*


Hakkında antikor