TOPLUM NASIL BİLGE OLUR….

Eğitim bilimleri çok ciddi iştir, insanın 16 değerli yılını çöp yapmak medeni ve insani suçtur, devletler bireylerini gelişmiş insan olmak için hazırlamalıdırlar, her türlü işi ve hareketi en iyi, en kaliteli yapmak gerekir, TOPLAM KALİTE için insanları ruhen ve bedenen geliştirmek gerekir, becerili ve başarılı insanlar yaşamlarını desteksiz, üretken, topluma faydalı, huzurlu ve sağlıklı bir toplum yaşamı oluştururlar.
Günümüzde iletişim bilimleri insanları okul seviyesinde geliştirme imkanları sunmaktadır, okullarda zamana uygun, zamanı takip eden, zamanla uyumlu öğretimler verilmelidir.
Gün içersinde çok çalışmak faydalı değildir, sürekli ve bilimsel çalışmak faydalıdır.
Çok araç, gereç, eşya yerine ihtiyaç olanı temin ederek insanlar kendi köleliğini oluşturmamalıdırlar, ihtiyaç fazlası araçlar ve eşyalar elden çıkarılmalıdır, moda diye bir akım insanlığı köle yapar, moda; ihtiyacın olanın ve size gönülden uyanın kendisidir, sırf uzun süreli kullanıldı diye eşyalar atılmamlaıdır.
İnsanların en değer vermesi gereken sosyal hareketi gezmek ve araştırmak olmalıdır.
İnsanlara saygı ve sevgi tanıtılmalı ve alıştırılmalıdır.
Enerji iyi tarif edilmelidir, enerji her türlü tüketimdir, insanların en büyük ihtiyacıdır, enerji mutlaka dikkatli ve tasarruflu kullanılmalıdır, israf asla yapılmamalıdır, yeni nesillere verilmesi gereken temel bilgiler bunlar olmalıdır.

İLK OKULLARDA;
4 yıllık bu dönem temel iletişim ve tanıma dönemidir.
TÜRKÇE, MATEMATİK, TARİH, COĞRAFYA ÖĞRENİLMELİ
Öğrenim süreçleri
8- TÜRKÇE
4- MATEMATİK
2- TARİH
1- COĞRAFYA

ORTA OKULLARDA;
4 yıllık bu dönem seçim dönemidir.
FİZİK, KİMYA, ÖLÇÜM BİLİMLERİ, MAKİNA DİLLERİ ÖĞRENİLMELİ
MESLEK SEÇİMİ BELİRLENMELİ
Öğrenim süreçleri
16- FİZİK
8- KİMYA
4- ÖLÇÜM BİLİMLERİ
2- MAKİNA DİLLERİ
1- TÜRKÇE, MATEMATİK, TARİH, COĞRAFYA

LİSELERDE;
4 yıllık bu dönem meslek temel öğrenim dönemidir, bu dönemde öğrenciler iş alanları ile tanışmalı ve son iki yıllarında kısa süreler ile çalışmalıdırlar, sigorta ve emeklilik haklarına sahip olmalıdırlar, çıraklık eğitimine önem verilmelidir, hem okul hem uygulama çöok yaydalı öğrenimdir, kişi iş yapmayı ve üretmeyi yaşam haline getirir.
Lisedeki öğrenimler coğrafya ve yerleşimdeki aile yaşam bölgesindeki iş hayatı ile bağlantılı, aile ve bölgesel meslekler ile bağlantılı, dünya iş yaşamı ile bağlantılı olmalıdır, liman bölgesinde denizcilik, tarım bölgesinde çiftçilik, sanayi bölgesinde makine üretimi, ticaret bölgesinde oluşlararsı ticaret ve benzer ata mesleklerine önem verilmelidir.
SEÇTİĞİ MESLEK TEMEL OLARAK ÖĞRENİLMELİ

4- SEÇTİĞİ MESLEK
2- FİZİK, KİMYA, ÖLÇÜM BİLİMLERİ, MAKİNA DİLLERİ
1- TÜRKÇE, MATEMATİK, TARİH, COĞRAFYA

ÜNİVERSİTELERDE;
4 yıllık bu dönem tamamen bağımsız araştırma ve geliştirme dönemidir, insanlar tam bağımsız yaşamda diledikleri araştırmayı yapabilecekleri imkanlar ile donatılmalıdır.
BAĞIMSIZ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME YAPILMALI
.

Mühim notlar:
Velilere ayrıca davranış bilimleri öğretilmelidir.
Milli kültür aile ile birlikte öğretilmelidir.
Din ve ahlak dersi aile ocaklarında öğretilmelidir.
.
.
.
.
.
.
.

Hakkında Türk Bilimi