Trakyalılar İsveçliler’in atalarımı?

Ev / Genel / Trakyalılar İsveçliler’in atalarımı?

Trakyalılar İsveçliler’in atalarımı?

Trakyalılar: İsveçlilerin Ataları

 BİR İSVEÇ YAYINCISININ YAYINI

Traklar kökenleri ve böylece İsveçliler, laik geri takip edilebilir ve İncille geçmişi. Bölüm 9 ve 10 Genesis Yafes ve tarif nasıl, Ham ülkelerin gelişmiş gelen Nuh’un üç oğlu Sam,. Tarihin sürekli ulusların yayılmaya İncille hesap doğrular.

Genesis hesabı, tarihi bir belge olarak, tamamen belgesel ve diğer tarihsel kanıtlar bu nedenle tarihin benzersiz olduğunu büyük ezici bir zenginliği ile doğrulamaktadır. Başka bir yazının kaynakları böyle bir geniş kapsamlı çeşitli ayrıntılı corroboration böyle bir zenginlik sahiptir. Hint-Avrupa halkları fazlasıyla Yafes doğrultusunda kendi tarihsel ve etnik kökenli farkında olduklarını, Nuh’un oğlu 3. özenle korunmuş Kayıtlar arasında bu halklar, kendi soy ve geri Babil zaman ve Şinar ovasından ulusların dağılma yarış izleyebildim. Nuh’un seli genellikle, 2350 M.Ö. gerçekleştiği kabul edilmektedir buradan biz milletlerin ve imparatorluklar (Mısır, Pers, Yunan, vb) başlangıçlar bulabilirsiniz. Kanıtlar, birbirleri ile doğrudan temas vardı ve yazılı kayıtlarda açıkça Genesis kaydında belirtilen bu isimler korunmuş Mezopotamya vadisinde, olanlar erken post-Sel ulustan dikkat çekicidir.bize aşağı gelmiş kayıtlar sadece Genesis kayıt insanlık tarihinin ilk gerçek ve sadık tarihsel hesabı olduğunu bize ikna edebilirsiniz belgesel kanıt zaten geniş vücut kendi ağırlığı katmaktadır. Ne bu kayıtları dikkate değerdir onlar çok eski tarihçi ve Genesis kaydetmek için kredi desteği, ya bilinçli ya da aksi durumda, en azından niyeti yoktu muhtelif milletlere mensup yazarlar geliyor olmasıdır. Bunların çoğu, açıkça Allah’ın bilgisine muhalif edildi ve tamamen tamamen bu bilgiyi silmek değilse, koyulaştırmak için yüzyıllar boyunca emek vardı pagan sistemleri içinde beslenen edildi. Onların doğrulama bu nedenle daha da değerlidir.

Yafes grup insan-Avrupa Hint olarak kabul baba (birkaç kraliyet Avrupa soy onaylamak this). Yafes 7. oğlu Tiras, Tiracians atası idi. Tarihçiler M.Ö. dikkat muhtemelen 1900 hakkında Türkiye) gün alan Küçük Asya (bugünkü ilk yerleşti. ve dillerin ulusların yoluyla kelime transferi grup insanların her bir yaygın olan. yüzyıldan 13. M.Ö. Merenptah boyunca hüküm süren Mısır, kuzeyden gelen ve yönlendirme için onları işgalcilerin) veya Tarusha (Tursha için erken başvuru bizim bizimle ne kadar sağlar olarak adını bu kayıt, Tiras insanlar.  Herodot (425 M.Ö. Yunanlı tarihçi) yazdı: “Trakya insanların dünya ve en çok; Trakyalılar onların göre, isimleri birkaç sahip belirli bölgeler var, ancak bunların alışkanlıklarını daha çok veya daha az aynı … ve sadece kronik ayrılık engelledi onları ülkeden olmanın en önemlisi güçlü. “

Tarih “aşırı içkili” daimi bir devlet devredildi, onlar gerçekten de en vahşi ırkı olduğunu kanıtlıyor. Onlar da kendi aşiret fraksiyonları ile mücadele, bir “ve mavi gözlü kırmızı, insanlar” olarak tarif edilmiştir. M.Ö. 3. yüzyıl içinde, Trakyalılar nadiren en kendi kralları olan birleşik birçok kabileler sahip olarak kaydedildi. Trakya elbise iyi biliniyordu. Çeşitli açıklamalar Yunan vazo resimlerinde resimler dahil olmak üzere, verildi. Temel elbise tunik, pelerin, şapka ve bot idi. Trakyalı savaşçı bir kalkan ve mızrak, artı ikincil silah olarak küçük bir kılıç (hançer) taşıdı. elbise ve silahlanma Onların modu olsa modifiye onların torunları, Vikingler ile devam etti. Trakyalılar yaşadıkları bölgedeki birçok hükümdarlar tarafından belirtilmiştir. Persler (449 BC) üzerine Yunan zaferinden sonra, Fars kralı Xerxes (486-465 BC) kendisi için şöyle açıklanmıştır olan askerler Herodot kuzeybatı Anadolu’dan Trakyalılar söz arasında büyük bir ordu kurdu:

“Trakyalılar onların canlı renkli pelerin altında uzun palto giyiyor, tilki kep giyen seferine katıldı. Onlar mızrak, kalkan hafif ve küçük hançer ile teçhiz edilmiştir. Onların buzağı yüksek ayakkabı deerskin yapılmış oldu.”

Josephus (MS 1. yüzyıl Yahudi ve Romalı tarihçi) onlar korsanlar yağmacı olarak korkulan Trakyalılar olarak Yunanlılar ve, Thirasians olarak Romalılara bilinen kabileler olarak tanımlar. Dio Cassius, MS 2. yüzyılda Romalı tarihçi, “bize bir Trajan gerçek doğumlu Trakya olduğunu unutmayalım.” Yazdı

Tiras kendini Thuras (Thor), savaş tanrısı olarak onun torunları tarafından tapınılan. Nehir Athyras de Troas (Troi, Troy – Trajans veya Truva atları) antik kenti ve onun adını onun adını yaşatan, aynı zamanda Taunrus dağ yok. Trakya toprakları Küçük Asya, tarihsel Trakya olarak bilinen geniş bir alana güneybatı Avrupa’dan yayılmıştır. Tarihsel Trakya soyağacı onların belirli bölgelere göre çeşitli isimler vardı 200 kabileleri sayar. kendi aşiret isimleri Bazı Trajans, Etrüskler, Dacians, Luwians, Ramantes, Pelasgians, Besins, Odrisi, Serdoi, Maidoi ve Dentheletoi edildi. Trajans (trojan) tahrip edildi ve birkaç kez yeniden inşa (500 MS hakkında M.Ö. 1900) yaklaşık 2400 yıldır var olan Troya kent kurdu. Trojan savaşçı Binlerce 11. yüzyıl boyunca Truva şehri terk etti. Onlar kuzey geldi ve nehir Don (güneybatı Rusya), önemli bir ticaret yolu kıyısında toprak ele geçirdi. Yerliler Truva, üstün silah için “, Demir People” “Aes” anlamına fatihler atadı. Trojan Aes kabileleri sonunda günümüz İskandinavya yerleşti kuzeye doğru olurdu. Aes veya Aesar (çoğul), daha sonra Svear olarak bilinen ve daha sonra İsveçlilerin. Tarihçiler olarak Aes insanlara bakın “Thraco-Kimmerler” kendi Truva soy nedeniyle. Traklar Diğer kabileler 5 yüzyıla kadar Anadolu ve Güney Avrupa’da bir kültür kaldı. Birçok günümüz Bulgarların eski Traklar doğrudan soyundan (MS 6. yüzyılda bu bölgede geldi Slavlar farklı) olduğunu iddia eder.

Ad Tiras günümüz İsveçliler için Nuh gelen isimleri bu listede olduğu gibi, farklı diller aracılığıyla koruyan.

 

Yafes ilk doğan oğlu Gomer oldu. Gomer Goth ve Gotarna Gomeria, bir koruyan yoluyla isimlerin Gamir, Gimmer. ve Gomer kabileler kabileleri olarak M.Ö. 7 Yahudiler tarafından bahsedilen bu “kuzey yaşarken de parçaların üst”. 7. yüzyılda Asurluların da Gimirraya olarak anılacaktır. boyunca tarih kullanılan isimleri Diğer dahil Gimmerai, Kırım, Chomari, Cimmer, Kimmer.  güney Rusya Deniz ve Kara Kafkasya’nın kuzey bölgelerde Kimmerler doldurulur. Dilbilimsel onlar bir ilişki olması yakın bir işaret genellikle kabul olarak Trakya. “Thraco-Kimmer” daha Aes Avrupa ve ilişkili kalır merkezi 8. 7. bulundu yüzyılda ve Ukrayna’da .

bu yazı google translate ile çevrillerek yayınlanmıştır

ALINTI:http://www.osterholm.info/thracian.html


Hakkında admin

İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor