ev / genel / Türk Milliyetçiliği Çok Büyük Bir Güçtür…

Türk Milliyetçiliği Çok Büyük Bir Güçtür…

Ev / Belgeler / Türk Milliyetçiliği Çok Büyük Bir Güçtür…

Türk Milliyetçiliği Çok Büyük Bir Güçtür…

.

Dost ve düşman siyasetçilerin ortak görüşü;  “Türk Milliyetçiliği Çok Büyük Bir Güçtür”…

Türkler vatanını, bayrağını, toprağını, inançlarını ve kültürünü çok koruyan bir millettir…gerekirse bu konuda hiç tereddüt etmeden canlarını seve seve verebilir….

Burada Asya Türk birliği çalışmalarından örnekler ve siyasetçilerin görüşlerini  veriyoruz..

Türk milleti hiçbir devlet ve millet ile kavgalı değildir, sadece haklarını ve bağlarını koruma altına almaktadır..

Türklerde adaletin resmi..

Gittiği yere “adaleti götüren bir kültür”ün gücü..

.

Süleyman Demirel ya da tam adı ile Sami Süleyman Gündoğdu Demirel (1 Kasım 1924, Isparta – 17 Haziran 2015, Ankara), Türk siyasetçi ve devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. cumhurbaşkanı. Bundan önce, 1965–1993 tarihleri ​​arasında yedi farklı hükûmette toplam 10 yıl 5 aylık bir süreyle başbakanlık görevinde bulundu. Ayrıca, 1964’ten 1980 yılına kadar Adalet Partisi, 1987–1993 yılları arasında ise Doğru Yol Partisi genel başkanı olarak görev aldı.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Süleyman_Demirel

.
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Türkiye ile Türk Cumhuriyetleri arasında eğitim ve kültür yönünden ilişkileri sağlamlaştırma amacı ile, 30 Eylül 1995 tarihinde İzmir’de imzalanan Türkiye Cumhuriyeti ile Kırgızistan Cumhuriyeti hükümetleri arasında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek şehrinde Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi kurulmasına dair anlaşma’nın her iki ülke yetkili makamlarınca onaylanmasına müteakip 1997-1998 öğretim yılında öğretime başlamıştır. Üniversite, Kırgızistan uyruklu öğrencileri kendi öğrenci seçme ve yerleştirme merkezince yaptığı sınavla, Türk öğrencileri Türkiye Cumhuriyeti Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) yapılan YGS ve LYS sınavları ile, diğer Türk ve akraba topluluklarına mensup öğrencileri ise yine ÖSYM’ce yapılan TCS (Türk Cumhuriyetleri Sınavı) ile almaktadır.

Üniversitede, ders kitaplarının temini de dahil olmak üzere, eğitim-öğretim ücretsizdir. İhtiyaç sahibi öğrencilere verilen Gereksinim Bursu yanında ayrıca Akademik Başarı Bursu ve istenildiği takdirde başvurulabilecek Yurtkur bursları da öğrencilere finansal güvence vermektedir. Öğretim Dili Türkiye Türkçesi ve Kırgız Türkçesidir. Ayrıca İngilizce ve Rusça da öğretilmektedir.

Kırgızistan Manas Üniversitesi açılışı

.

Ahmet Yesevi Üniversitesi, Kazakistan’ın Türkistan şehrinde Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in buyruğu ile 6 Mayıs 1991 tarihinde kuruldu. Süleyman Demirel’in Başbakan olarak yaptığı Kazakistan gezisinde (29 Nisan – 1 Mayıs 1992) bu üniversitenin Kazakistan ve Türkiye ortak üniversitesi olması kararlaştırıldı. İkinci Türk Cumhurbaşkanları Ankara zirvesinde ortaklık anlaşması imzalandı. Anlaşma ve buna göre hazırlanan Tüzük, TBMM’ce onaylandı. Kazakistan Bakanlar Kurulu, üniversite yönetimini Tüzük gereğince kurulan Mütevelli Heyetine bıraktı.

Üniversite, beşi Türkiye Cumhuriyeti, beşi de Kazakistan Cumhuriyeti tarafından atanan on kişilik bir Mütevelli Heyet tarafından yönetilmektedir. Mütevelli Heyet Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı tarafından doğrudan atanmaktadır. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Ankara’dadır.

.
Namık Kemal Zeybek
1944 yılında Bayburt’un Kitre köyünde doğdu. 1966 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Çayeli, Rize; Pazaryeri, Bilecik; Şiran, Gümüşhane; Ilgaz, Çankırı; Tortum, Erzurum; Kahta, Adıyaman ve Keles, Bursa ilçelerinde 10 yıl kaymakamlık yaptı. 1977 yılında Gün Sazak’ın Gümrük ve Tekel Bakanlığı döneminde, bu bakanlıkta müsteşarlık yaptı.

12 Eylül Darbesi öncesi Milliyetçi Hareket Partisi içinde aktif görev yapan Zeybek, darbenin ardından, “MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası”nda sanık olarak yargılandı; Mamak Askeri Cezaevi’nde kaldı.

1983-1987 yıllarında Doğan Haber Ajansı’nda 4 yıl koordinatör olarak çalıştı. 1987 yılında yapılan genel seçimlerde Anavatan Partisi İstanbul Milletvekili seçildi. 1989-1991 yılları arasında Turgut Özal Başbakanlığında yeniden kurulması için çalıştığı Kültür Bakanlığı’nın ilk Kültür Bakanı oldu.

1992-1994 yıllarında, Süleyman Demirel’in başbakanlığı döneminde, Büyükelçi unvanıyla Başbakanlık Başdanışmanlığı yaptı. Türkiye ile Türk Dünyası’nın koordinasyonunu gerçekleştirdi. 1994-1995 yılları arasında aynı konuyla görevli olarak Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinde bulundu.

1995 yılında yapılan Milletvekilliği genel seçimlerinde Doğru Yol Partisi İstanbul Milletvekili olarak tekrar meclise girdi ve 1997 yılına kadar Türkiye Cumhuriyeti Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanlığı yaptı.

18 Ekim 1993- Temmuz 2006 yılları arasında, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevini yürütmüştür.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Nam%C4%B1k_Kemal_Zeybek

.

Jirinovski; Türk milliyetçiliğinden en çok korkan Rus

“He [Zhirinovsky] has been linked to Russian Jewish advocacy organizations active in Moscow in the late-1980s and acknowledged this week that his father’s given name, Volf, is not very familiar to a Russian ear. Many Jewish activists here say they have long regarded Zhrinovsky as Jewish. But his rhetoric is laced with barely veiled antisemitic remarks. And at his news conference Tuesday, he denied emphatically that he has any Jewish blood.

The links with Jewish groups, first reported this week by the New York Times, were confirmed by Yevegeny Satanovsky, director of Moscow’s Jewish Information Agency.

Satanovsky said in an interview that Zhirinovsky was active in the S h a l o m Center, an organization set up in the late 1980s by a KGB front group known as the Anti-Zionist Committee. He said Zhirinovsky’s name was listed on the Shalom Center’s board of director’s along with those of prominent Jewish leaders. …”

by Lee Hockstader (`Washington Post’ Foreign Service)

Source: The Washington Post, 18 December 1993

Zhirinovsky jailed in Turkey as young KGB agent

WASHINGTON, (March 24, [1994]) UPI – Turkey’s ambassador in Washington revealed Thursday that ultranationalist Russian parliamentarian Vladimir Zhirinovsky was jailed as a young KGB agent in Izmir for distributing Communist propaganda.

Nuzhet Kandemir recounted the story for a few reporters, who asked why Zhirinovsky wrote with such vitriol about Turkey in his new book “Last Dash to the South.”

Kandemir, who spoke with obvious mirth about the incident, said Zhirinovsky was sent by the KGB to work at an oil refinery near Izmir in 1969.

Turkish authorities, “who knew he was working for the KGB,” became concerned at Zhirinovsky’s efforts to spread Communist propaganda, Kandemir said.

“He was handing out buttons and organizing rallies,” Kandemir said. “It went beyond the acceptable limits.”

Turkish officials asked the Soviet Embassy to rein in Zhirinovsky, he said, but they “didn’t do much.”

As a result, Kandemir said, Zhirinovsky was arrested and jailed for several days then deported.

Rumors have swirled that Zhirinovsky was jailed in Turkey and that he once worked for the KGB. But Kandemir is the first official to publicly confirm them.

Kandemir’s account explains why Zhirinovsky wrote so bitterly about Turkey.

“Nothing will happen to the world even if the entire Turkish nation perishes,” Zhirinovsky wrote. “But let

the Turks remember how they came to Asia Minor, barbarously seized Constantinople and plundered it, and butchered and subjugated all the peoples.”

Source: UPI, 24 March 1994

Rusya Yahudilerini _israil’e kovalamak için bundan daha iyi formul bilen var mI?   : – )

Aptal rolUne yatIn, CaktIrmayIn ve `eGlenin’…
_
|-| /- |_ |_| |< {“Turkey has become the key power in the Caucasus, in respect *even* to Russia”
–Graham Fuller, former Senior CIA Analyst}

Kaynak: Haluk Demirbağ’ın USENET’te ‘soc.culture.turkish’ grubunda 30/03/1994’te postaladığı yazısı LINK:
https://groups.google.com/forum/#!search/demirbag$20$2Bjirinovski/soc.culture.turkish/6aSIEV0fH6o/6EafoUJoPngJ

.

Türkiyede Akçakale saldırı haraketi neyin habercisi!!!!!..? TÜRKİYENİN IRAK’A GİRMESİNİ İSTEMEYEN ÜLKELER SURİYE’YE GİRMESİNİ NEDEN İSTİYOR !!!!!…..

.

“Serbest ticaret anlaşmasından, Dünya savaşı”na yolculuk….

.

Bir Osmanlı Paşası; “Bozkurt Atatürk”ü anlamak.

.

.

DEVAM EDECEK


Hakkında admin

İlginize teşekkürler


çin saldırısı

Türk Bilimi İnternet yayınlarına Çin’den SİBER SALDIRI…

Çin İnternet üzerinden Türk Bilimi yayınlarına saldırı başlatmıştır…


PARANIN DNA SI

Para’nın DNA testi..!!

Para nedir !!…? Para değişim değeridir.. İlkel, doğrudan alışveriş “Takas-Değişim ticaret şekli”dir…en doğru olan budur.. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor