BAĞIMLI GELECEK

Ev / Genel / BAĞIMLI GELECEK

BAĞIMLI GELECEK

Geçmişte yaşamış olan insanları her zaman “ilkel” sıfatıyla anımsadık. Acaba gerçekten ilkeller miydi? Geçmişe ait duvar ve kaya resimleri gibi bulgular, kafamızda geçmişte yaşamış olan insanların gerçekten ilkel olup olmadıkları konusunda soru işareti oluşturuyor.

Bunlardan birine örnek olarak M.Ö. 1500 yıllarında yaşamış Mısır Güneş Tanrısı Amon Ra’nın yaradılışıyla ilgili bir resimde bulunanlar gerçekten heyecan verici.

http://turkbilimi.com/?attachment_id=17351

Bu resimde anlatılanlar, günümüzde de kabul edilen mitoz bölünmenin anafaz evresiyle dikkat çekici bir benzerlik göstermektedir.

http://turkbilimi.com/?attachment_id=17352 http://turkbilimi.com/?attachment_id=17353

M.Ö. 1500 yıllarında yaşamış birinin yaratılışıyla ilgili böyle bir resmi ilkel insanların, içine ruh katarak çizmesi mümkün müdür?

Bilim adamları bir hücrenin bu kadar ayrıntılı resmini, mikroskop gibi yardımcı aletlerin yardımıyla uzun süren çalışmalar sonucu resmetmiştir.  Arada uzun zaman farkı olmasına rağmen çok benzeyen bu iki resim, geçmişte yaşamış insanlar hakkındaki alışılagelmiş düşünceleri yerle bir etmeye yetecek küçük bir örnektir. Buna piramitleri, Paskalya Adasındaki büyük taş heykelleri, uzaylılara ve astronotlara benzeyen kaya resimlerini, gökyüzünü ve yıldızları işaret eden insan figürlerini dâhil bile etmiyorum. Tabi bakmasını ve görmesini bilene…

Mantık çerçevesinde incelenip açıklanmayı bekleyen bu önemli bulgular, insanlara tüm gerçekliğiyle anlatıldığı zaman bilinmeyen geçmiş geleceğimizi aydınlatacaktır.


Hakkında ESRA

İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor