BİŞKEK 2. ULUSLAR ARASI İLETİŞİM SEMPOZYUMU – TÜRKİYE-KAZAKİSTAN MANAS ÜNİVERSİTESİ

Ev / Genel / BİŞKEK 2. ULUSLAR ARASI İLETİŞİM SEMPOZYUMU – TÜRKİYE-KAZAKİSTAN MANAS ÜNİVERSİTESİ

BİŞKEK 2. ULUSLAR ARASI İLETİŞİM SEMPOZYUMU – TÜRKİYE-KAZAKİSTAN MANAS ÜNİVERSİTESİ

“Yeni İletişim Teknolojileri ve Toplumsal Dönüşüm” konulu II. Uluslararası İletişim Sempozyumu; başta sosyal bilimciler olmak üzere iletişim bilimcileri, araştırmacıları ve sektör uzmanlarını kültür, iletişim ve medya alanındaki en son araştırma sonuçlarını, düşüncelerini ve uygulamalarını sunmaları için bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Kültürel, ekonomik ve siyasal anlamda küreselleşen dünyada yeni bir iletişim ortamı olarak yeni medyanın toplumsal dönüşüme etkisi katlanarak artarken, farklı disiplinlerin araştırma konusu olmaktadır. Sempozyum sosyal ve iletişim bilimcileri ve uzmanları güncel konuları tartışmak ve gelecek çalışmalar için öneriler geliştirmek için buluşma ortamı sağlayacaktır.

2-4 Mayıs 2012 tarihinde Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenecek olan II. Uluslararası İletişim Sempozyumu Kırgızistan’ın Bişkek şehrinde gerçekleşecektir.

Sosyal ve iletişim bilimcileri, araştırmacılar ve sektör uzmanlarından aşağıdaki kültür ve iletişim/medya çalışmaları konularına ilişkin bildiriler beklenmektedir:

İletişim Tarihi
Gazetecilik ve Online Gazetecilik
Yeni Medya
Siyasal İletişim
Ekonomi Politik
Medya ve Kültür
Kültürlerarası İletişim
Dil ve Toplumsal Etkileşim
Görsel İletişim
Popüler Kültür
Etnisite ve Milliyetçilik
Halkla İlişkiler
Film Çalışmaları
Reklam

Özetlerin Teslimi
Özgün, önceden yayınlanmamış bildiri özetleri 200 kelimeyi geçmeyecek şekilde gönderilmelidir. Özetler Sempozyum Bilim Kurulu üyeleri tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen bildirilerin  tam metinleri sempozyum bildiri kitabında yayınlanacaktır. Bişkek’in çok-dilli/kültürlü bir çevre olması nedeniyle, sempozyum dili İngilizce, Rusça, Türkçe ve Kırgızcadır. Sempozyum süresince simültane tercüme sağlanacaktır.

Önemli Tarihler:
Bildiri özetleri son teslim tarihi: 31 Aralık, 2011
Kabul edilen bildirilerin duyurulması: 13 Ocak, 2012
Tam metnin son teslim tarihi: 30 Mart, 2012

Yazarlar için bilgi
Bildiri özetleri e-posta aracılığıyla herhangi MS Word formatında teslim edilebilir. Bildiri özetleri İngilizce/Türkçe/Kırgızca/Rusça olabilir ve Sempozyum web-sitesindeki kurallara göre hazırlanmalıdır.

Kayıt
Orta Asya ülkelerinden katılanlar için 25 ABD doları kayıt ücreti ve diğer ülkelerden katılanlar için 75 ABD doları kayıt ücreti üç günlük öğle yemeğini ve kahve molalarını, açılış kokteyli ve kapanış yemeğini, şehir gezisini ve sempozyum bildiri kitabını içermektedir.

İrtibat
Ulaşım ve Barınma ayrıntıları hakkında bilgi ve başvuru formu için, lütfen sempozyum web-sitesini ziyaret edin:www.manas.edu.kg/iletisim.sempozyum

Özetlerinizi ve bildiri metinlerinizi İletisim.sempozyum@manas.edu.kggönderin.

Sempozyum Düzenleme Kurulu adına,
Prof. Dr. Mahmut İZCİLER


Hakkında admin

İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor