Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
ev / genel / Kaşgarlı Mahmud’dan Cemaat Hocalarına Mektup…!

Kaşgarlı Mahmud’dan Cemaat Hocalarına Mektup…!

Ev / Genel / Kaşgarlı Mahmud’dan Cemaat Hocalarına Mektup…!

Kaşgarlı Mahmud’dan Cemaat Hocalarına Mektup…!

Yanlış okumuyorsunuz….!

Günümüzden bin yıl önce Divan ü Lügati’t-Türk‘ü yazan Kaşgarlı Mahmud Ata, bugün ki ve gelecekteki, cemaat hocalarına mektup bırakmış.Sanırım bu mektuptan haberleri yok, günümüzün entelektüel ulamasının, hatırlatayım dedim.

Günümüzde milli değerlerimizin ve şuurumuzun eritildiği süreçte, tüm bu olumsuzluklara suskun kalan cemaat ve hocalarına, tatar yayından fırlayan ok gibi bir mektup.

Peygamber Efendimizin Hadisi, söyledikleri ve günümüzde bu söylenilen hadisin tersini yapan İslamız biz diyen, yığınlar, kitleler. (Cemaatler)

Günümüzden bin yıl önce, Türk Milletinin Allah tarafından, kıyamet günü yeryüzüne hakim kılınılacağını yazan Kaşgarlı Mahmud, Türk Milli kimliğine sahip çıkılmasının Peygamber Efendimizin Emri olduğunun altını çizmiştir.

Günümüz Cemaat önderlerine akıllarını başlarına almaları için bin yıl önce yazılan Mektup Şu şekilde.

‘’ Allah’ın devlet güneşini Türk burçlarında doğurduğunu, bütün feleklerin onların toprakları üzerinde dönmekte olduğunu gördüm.

Allah Onlara Türk adını verdi ve onları yeryüzüne hakim kıldı.

Zamanımızın hükümdarlarını onlardan çıkardı; dünya milletlerinin idare iplerini onların ellerine verdi; onları herkese üstün eyledi; kendilerini hak üzere kuvvetlendirdi. Onlarla birlikte çalışanı, onlardan yana olanı yüceltti ve Türkler dolayısıyla onları her isteğine eriştirdi; bu kimseleri kötülerin kötülüklerinden korudu.

Oklarının isabetinden koruna bilmek için, aklı olana düşen iş, bu insanların tuttuğu yolu tutmak oldu. Derdini dinletebilmek ve Türklerin gönlünü almak için onların dilleriyle konuşmaktan başka çıkar yol yoktur. Bir kimse kendi cemiyetinden ayrılıp da Türklere sığınacak olursa o cemiyetin korkusundan kurtulur; Türklere onunla birlikte başkaları da sığınabilir.

Ant içerek söylüyorum, ben Buhara’nın sözüne güvenilir imamlarının birinden ve ayrıca Nişaburlu bir imamdan işittim, ikisi de senetleriyle bildiriyorlar ki peygamberimiz kıyamet alametlerini, ahir zaman karışıklıklarını ve Oğuz Türklerinin ortaya çıkacaklarını söylediği sırada ‘’ Türk dilini öğreniniz; çünkü onların uzun sürecek egemenlikleri vardır’’ buyurmuştur. Bu hadis doğruysa –sorumluluğu kendilerinin üzerine- Türk dilini öğrenmek çok gerekli bir iş olur; yok, bu söz doğru değil ise o zaman akla göre gereklidir.’’

(Kaşgarlı Mahmud / Divanu Lugati’t Türk / Çeviren: Mustafa S.KAÇALİN)

Sayın Cemaat önde gelenleri, Sizleri bin yıl önce uyarmışlar, şimdide ben bu vasıta ile uyarıyorum.

Seçenek önünüzde: Cennet veya Cehennem.

Türk Milletine Dili, kültürü, inancı ile sahip çıkarsanız, ‘’ Ne Mutlu Türküm’’ derseniz, cennet sizi bekliyor.

Aksi halde, benden günah gitti, Cehennem Başı Ucunuzda……!

Saygılarımla.

Emrah BEKCİ

Araştırmacı Yazar.


Hakkında Emrah Bekci


İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor