Mali çöküşün göstergesi kelepir satış ve yabancı ölü alıcılar..

Bir toplumda mali çöküş yaşanıyor ise ellerindeki değerler çöküntüye uğramıştır, çöküntünün sonucu eldeki varlıklar değerinin altında satılarak zorluklar aşılmaya çalışılır, eldeki varlıkları değerinin altında satılması halinde bu satışlara kelepir satış denir.

.

Bu örnek Türkiye’nin mali çöküşü nedeniyle günümüzde görülmektedir.

Türkiye’de gazeteler bu haberi vermektedir.

https://www.gazeteoku.com/gazeteler/yeni-mesaj-gazetesi-manseti.

.

Böyle durumlar yabancılar için büyük fırsattır, mal varlığınızı ellerine geçirirler ve bir daha o malın sahibi olamazsınız.

.

Bu zararın olmaması için devletlerin vatandaşlarını önceden uyarması ve tedbir almaya teşvik etmesi gerekir, mali kırizler gizlemesi halinde zararlar katlanır , bir devletin asil görevidir.

.

Bilindiği üzere 2018 yılı Türkiye’de çok önemli mali kıriz yaşanmıştır, ülkelerarası mali kırizlerin en önemli sebebi mali denge bozukluğu yani cari açığın büyümesi mali kırizleri oluşturmaktadır, mali kırizlerin çözümü dış satışlardır, dış satışlar ülke mallarının dışa satılmasıdır, dışa satılacak mallar taşınmazlar olunca varlık kaybı oluşmaktadır, varlık kayıpları yaşanmaması için dış satışların malları üretimler olmalıdır.

Bu hallerde yabancı ölü alıcılar devreye girer, ve ülkenin taşınmazları yabancıların eline geçer..

Hakkında Türk Bilimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*