mehmet borukcu o bir kul adayi

Ev / Genel / Mehmet BORUKCU (O, Bir Kul Adayı)

Mehmet BORUKCU (O, Bir Kul Adayı)

‘’Ant içerek söylüyorum, ben Buhara’nın sözüne güvenilir imamlarının birinden ve ayrıca Nişaburlu bir imamdan işittim, ikisi de senetleriyle bildiriyorlar ki peygamberimiz kıyamet alametlerini, ahir zaman karışıklıklarını ve Oğuz Türklerinin ortaya çıkacaklarını söylediği sırada ‘’ Türk dilini öğreniniz; çünkü onların uzun sürecek egemenlikleri vardır’’ buyurmuştur. Bu hadis doğruysa –sorumluluğu kendilerinin üzerine- Türk dilini öğrenmek çok gerekli bir iş olur; yok, bu söz doğru değil ise o zaman akla göre gereklidir.’’

(Kaşgarlı Mahmud / Divanu Lugati’t Türk / Çeviren: Mustafa S.KAÇALİN)
Kaşgarlı Mahmud Ata, 1000 yıl önce bu sözleri yazmış şimdiki hafızalara.
Günümüzde, milli şuurun ve kültürümüzün asimle edildiği bir zaman diliminde bulunuyoruz, genç kuşaklar kendi Ata kültülden uzaklaşıyor, gelecekte egemen olacakları cihanı bir başka milletlerin dillerinden yazılarında ve sanatlarından zikrediyorlar.
Tüm bu olumsuzluklara rağmen, uzaklarda Anadolu’dan kilometrelerce uzaklarda olup, lakin gönlümüz feth eden, Ata kültürünü ve inancını şahlandıran, kendini ‘’Kul Adayı’’ olarak dile getiren bir altın yürek.
‘’Elif 1.618’’ Cihanın Altın oranının şimdiden muhafızlığı üstlenmiş, değerli Kardeşim, ‘’Oz-An, Eren’’ Sanatçı Mehmet BORUKCU.
Can kardeşim Mehmet BORUKCU, bir Yunus EMRE edası ile yazdığı şiirlerini, yine aynı ruhla besteleyip, gelecek hafızalarımıza karşılık beklemeden paylaşmaktadır, tam manası ile bir Derviş Mehmet BORUKCU.
Eserlerinde vermiş olduğu mesaj ve müzik tınıları O’nun, geleceğe yatırım yapıp, Türk Milli Şuuruna katkıda bulunduğunun ve bulunacağının ispatı.


Mehmet BORUKCU, kendi kişisel sayfasında bulunan eserlerini ücretsiz olarak paylaşıp, ‘’Eli Hak Bilmek’’ düşüncesindeki tavrı ile davetlere ve Hakikatin olduğu her yere ‘’bir kul adayı’’olarak iştirak ettiğini-edeceklerini her fırsatta belirtmektedir.
Can Kardeşim Mehmet BORUKCU, kendini gönül dili ile kısaca şöyle anlatmakta;‘’Telaştan uzağım artık, dünyevi ihtiraslardan arınmış durumdayım. Durumum diğer insanlar gibi iyi olmasa bile, yinede çok rahatım, Elhamdülillah..!’’


Kendini dünyevi ihtiraslardan arındırıp, zor şartlarda dahi olsa, Türk Milletinin Manevi ve Kültürel değerlerini ön planda tutacak ve yaşatacak, Sanatsal çalışmalar yapan, bizim ‘’Elif 1,618 Altın Oranımız’’ Oz-An’ımız, Eren’imiz Mehmet BORUKCU.
‘’Bizim Mehmet’’
Mehmet BORUKCU Anadolu’dan Avrupa’yı feth etmiş bir sanatçımız.Gençlerimiz tarafından çok dinlenen ve takip edilen bir yürek.
Değerli kardeşime geleceğe doğru yapacağı çalışmalar da başarılarını, Dua ile diliyorum. Gönül Ereni Mehmet BORUKCU’yu okurlarımızın desteklemesi, internet sitesi olan,   http://www.mehmetborukcu.com/Elif_1618/ siteden, albümlerini tedarik etmelerini, dinlemelerini önem ile tavsiye ederim.
Aziz Türk Milleti kendi bağrından daha nice Mehmet BORUKCU’lar çıkarması dileği ile.
Mehmet BORUKCU İletişim Bilgileri :
mehmetborukcu@hotmail.de
Saygılarımla
Emrah BEKCİ
Araştırmacı YazarHakkında Emrah Bekci


İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi*


Hakkında antikor