Mehmet Cengiz Öz (MEHMET ÖZ) 1960

Ev / Genel / Mehmet Cengiz Öz (MEHMET ÖZ) 1960

Mehmet Cengiz Öz (MEHMET ÖZ) 1960

Dr. Mehmet Öz başarıları saymakla bitmez dünya çapında ki başarıları ile gurur duyduğumuz Dr. Mehmet Öz 7’den 70’e herkesin sevgisini de kazanmayı başarmıştır. Bilim adına yaptığı çalışmaların yanı sıra sıcak kişili ile de herkesin gönlünü kazanmıştır. Yaşamını Amerika’da sürürden Dr. Mehmet Öz Harvard üniversitesini bitirdikten sonra kariyerini kalp cerrahi olarak sürdüren Dr. Mehmet Öz Amerikanın en önde gelen tıp merkezlerinden biri olan Columbia üniversitesi tıp merkezinde kardiyoloji direktörlüğü yapmaktadır.

Prof. Dr. Mehmet Öz, Konya Bozkır doğumlu Prof. Dr. Mustafa Öz ile ünlü Atabay’ların Robert Kolej mezunu kızı Suna Öz’ün oğlu. Mustafa Öz, devlet bursuyla Konya’da orta ve liseyi, ardından da İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirmiş. Ardından devlet bursuyla tek kelime İngilizce bilmeden anasının eline tutuşturduğu yufka ekmek ve keşle Yeni Dünya’nın yolunu tutmuş. Annesi, kaptan pilota ‘‘Uçağın arkasında benim oğlum var, sakın yüksek uçma, yavaş git’’ diye sıkı sıkıya tembihlemiş. ‘‘Köylü’’ Mustafa Amerika’da dilini, bilgisini öylesine geliştirmiş ki, kısa zamanda dünyanın ünlü kalp cerrahlarından biri olmuş.

İsim: Mehmet Cengiz Öz

Doğum Tarihi: 11 Haziran 1960

Doğum Yeri: Cleveland, ABD ( Türk Kökenli )

Mesleği : Türk doktor ve yazar.

Mini Biyografi :

.11 Haziran 1960’da babasının görev yaptığı Cleveland’da doğdu.

. 1982’de Harvard Üniversitesi’ni bitirdi,

. 1986’da Pensilvanya Üniversitesi’nden tıp doktoru unvanını aldı. Halen Columbia Üniversitesi Irwing Kalp Cerrahisi Profesörü olan Öz, ayrıca aynı üniversitenin Tamamlayıcı Tıp Programı’nın kurucusu. Aynı zamanda yardımcı kalp cerrahi gereçleri programını da yürüten Öz’ün kalp transplantasyonu, minimal girişimsel kalp cerrahisi ve sağlık kontrolü üzerine araştırmaları var. Kardiyovasküler cerrahide robot programını ilk uygulayan doktor olan genç bilim adamı,

.1991 American Society Blakemore Araştırma Ödülü

.1996′da ‘‘Yılın Amerikan-Türk Adamı’’ seçildi

.1999 Davos Dünya Ekonomik Forumu’nda ‘‘Yarının Lideri’’ olarak seçildi. 350’nin üstünde orijinal yayına, kitaplara, makalelere ve birçok patente sahip. CNN, NBC, ABC ve CBS’de birçok kez yer alan Prof. Öz

.1996’da ‘‘Yılın Amerikan-Türk Adamı’’ seçildi.

.1968’lerde Michael de Baaaa ve Denton Cooley’in başını çektiği ekipte yer alan ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Gerald Lemole’nin kızı Lisa Jane ile evli olan Mehmet Öz’ün Defne Nur, Arabella Sezen, Zoe Yasemin ve Oliver Mustafa adlı dört çocuğu var.

 

 


 

Hakkında admin

 

 

 

İlginize teşekkürler

 

Güneş dil teorisi üzerine yazılmış kitap örnekleri

“Bunlar Güneş’in kelimeleri” Büyük kral, Müsilis ve ” Güneş Dili “

.   Diller kutsaldır, yazılar daha kutsaldır… Yazılar bir inanç kültürünü de göstermektedir, ayni dili …

 

Medinet_Habu_Ramses_III._Tempel_Nordostwand_Abzeichnung_01

Deniz insanları “Trakyenler” mi !!..

. Ramses III. Belgelerinde Mısır devleti ile Deniz insanları savaşı belgelenmiştir, tarih Mö.1200 lü yıllardır… …

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Resmi Yenile

 

 


*


 

 

Hakkında antikor