Türkiye’nin Bütündünya bulaşıcı-Pandemi hastalıklar için kullanım imkanı olan çok önemli bir yapısı ATATÜRK HAVALİMANI

.
Koronavirüs KOVİD19 pandemisi bütün dünyayı sardı…
– Pandemi virüsten korunmanın ilk önemli şekli dışarısıyla bağları koparmaktır..
– Böyle bir olayda dışarıdan gelenleri kesinlikle karantinaya almak gerekir, her ülkede bu imkanlar yoktur, fakat özellikle Türkiye’nin dünya bağlantısı olan İstanbul için büyük bir şans vardır ATATÜRK HAVALİMANI


.
ATATÜRK HAVALİMANI dışarıdan gelen uçakların çok rahatlıkla ine bileceği bir havalimanı dır.. sedece havalimanına uçak inişleri değil… terk edilen binlerce insanı konaklayacak çok büyük tesisleri bulunmaktadır, bu tesisler çok kısa zamanda hastane haline gelebilir ve bütün dışarından gelen yolcular burada ağırlanır, en az 20 gün bekletilir, sağlıklı olanlar evlerine gönderilir..
.
Sadece bu dönem için değil bu tesisler sürekli hastane halinde çalıştırılır ve burası uluslararası çok büyük hastane sistemi ile gelecekte uluslararsı sağlık merkezi olarak çalışmaya devam edebilir, bu haliyle de Türkiye’nin sağlık sektöründe dünya lideri olmasını sağlar, zaten Türkiye dünya üzerinde sağlık kurumları ile başarılı bir ülkedir, Türk milleti bu durumdan gurur duymaktadır.
.
Türkiye Cumhuriyetinin bu konuda atacağı adımları bekliyoruz, bu pandemi hastalık ile savaşan halkımıza ve ülkemizin yöneticilerine teşekkür ediyoruz.
.
.
ATATÜRK HAVALİMANI hakkında kısa bilgiler:

 •  –  2015 yılı verilerine göre Türkiye’nin en yoğun trafiği ve dünyanın 11. en yoğun yolcu trafiğinin olduğu havalimanıdır.
  –  Günlük ortalama 1100 uçağın kullandığı havalimanı, Avrupa’nın en önemli transit yolcu havalimanları arasında bulunmaktadır.
 • –  Meydana iniş yapan ve meydandan havalanan uçak sayısı, 4 Eylül 2016’da 1453 ile (Her 59,46 saniyede bir uçak iniş ya da kalkışı) tüm zamanların rekorunu kırdı.
  2015 yılında;
  – 61.332.124 yolcu,
  – 464.774 uçak
  – 790.744 ton kargo
  Trafiğine ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı, ülkenin en işlek havalimanı idi.
  .
  Bu değerler İstanbul ATATÜRK HAVALİMANI nın kapasite büyüklüğünü göstermektedir.
  .
  .
  YAPILACAK ÇALIŞMALAR İSTANBUL’U DÜNYA SAĞLIK MERKEZİ YAPABİLİR.
  .
  .
  .
  .

Hakkında Türk Bilimi