Bilinmeyen tarihin sıcak iklimi ÇAMUR ILICA, ismi tanımlanamayan balıkların 70 derce ısıda hayatı.

Ev / Bilim Haberleri / Bilinmeyen tarihin sıcak iklimi ÇAMUR ILICA sında hayat.

Bilinmeyen tarihin sıcak iklimi ÇAMUR ILICA sında hayat.

balikesir-susurluk-kepekler-ilicasi

Balıkesir, Susurluk, Ilıca boğazı  ılıcası antik dönemden itibaren insanlığın kullandığı bir sıcak çamur banyosudur, tarihi ve kullanan milleti  bilinmeyen  kalma kapalı sıcak banyosu onarım yapılarak günümüzde kullanılmaktadır (Ceneviz’den kalma denilmektedir, Cenevizliler Akdeniz’de İtalyanın kuzeyinde merkezi olan  deniz ticaret  toplumudur Osmanlı döneminde imtiyazlı ticaret halkıdır, eserleri deniz kıyılarında bulunmaktadır).

kepekler-ilicasi-antik-hamami

Antik hamam; içeride kaynayarak çıkan sıcak sular dışarıdaki açık havuza gelir oradan doğaya akar, her iki kapalı ve açık havuzlar antik döneme aittir.

Hamam yakın zamanda onarılmış ve içi mermer taşı ile yenilenmiştir.

kepekler-antik-ilica-ic-gorunumu

Yapıldığı tarih bilinmemektedir, yakın zamanda iç ve dış onarım yapılmıştır.

Günümüz sıcak  çamur ılıcaları;

kepekler-ilicasi-camur-havuzlari

Halkın sağlıklı yararlanmasın için modernize edilmiştir.

İnsanı batırmayan su havuzları;

kepekler-ilicasi-insanin-suya-batmadigi-kucuk-golu

Kullanılmayan bu havuzda tutunmadan durmak mümkün değildir, bu sebepten kullanılmamaktadır, yakın tarihe kadar suda durabilmek için iplerle desteklenerek kullanılmıştır.

Sıcak çamur ılıcası özel balıkları ve habitatı;

kepekler-ilicasi-camurda-ve-70-derece-isida-yasiyan-baliklari

Bu küçük balıklar 70 derece hatta daha da sıcak olan bu çamur havuzunda yaşamlarını sürdüren çok özel balıklardır, bu balıklar hakkında henüz  araştırma yapılmamıştır.

Balıklar çok çamurlu suda yaşayabilen çok sıcak bir yaşam alanı-habitat’ın hayvanlarıdır.

.

ilica-camur-kaynaklari

KEPEKLER ÇAMUR  ILICASINDA KİMYASAL YAPI

Sıcaklık                       52-68c

İletkenlik                             2,81+10 mha

Ph                                        7,3

GAZLAR:

Serbest karbondioksit      101,2 mg/lt

Klorür                            % 62,13 milival

Bikarbonat                     % 31,67  milival

Sodyum                         %  78,69  milival

Radyoaktivite                      47,7 – 112  eman

Metaborik asit                      24,94  mg/litre

SUYUN GURUBU:

Sodyum klorürlü  oligometalik radonlu

ÇAMURUN GURUBU: Moor çamuru  Moor çamuru nedir –  WHAT IS MOOR MUD?

Moor Çamur  % 100 doğal organik terapi sınıf moor çamur (balneo turba) * ince bir macun şeklinde. Bu bir organik maddedir, özel koşullar altında bitkilerin yığınlarının doğal ayrışma ürünüdür. Spa endüstrisinde kullanılan diğer çamurlardan farklı olarak, Moor Çamur hemen hemen hiç bir kil (en az% 3) içermeyen, otlar, çiçekler ve otların organik kalıntısından oluşur. Binlerce yıl süresi boyunca bu tortu, suda kolayca çözünen ince bir hamur haline getirilmiştir. 1300 doğal, organik bitki enzimleri, bio-mineral üzerinde, eser elementler, amino asitler asitler, bitki hormonları ve yağ asitleri amino ve vitaminler çamur içinde tespit edilmiş insan derisi emmek için daha kolaydır. Bir bitki sadece bir bitkiden değil ayıklamak olarak düşünün, ama yüzlerce. Moor Çamur yüksek hümik asit * içerik, ağrı ve kas ağrıları azaltmak eklem iltihabı en aza indirmek ve selülit inişli çıkışlı görünümünü yumuşatmak için yardımcı doğal anti-inflamatuar yeteneklerini geliştirir. 1300 doğal, organik bitki enzimleri, mineraller, eser elementler, amino asitler ve vitaminler üzerinde çamur içinde tespit edilmiştir. Bu unsurların çoğu metabolizma artırmak ve detoksifikasyon sonuçlanan bir doğal iyon alışverişi sağlamak. Onun esrarengiz yeteneği, iyileşmek besler ve binlerce yıldır insanlar tarafından gözlemlenen ve yüz yılı aşkın Avrupa kaplıcalarında bilimsel detoks olarak kullanılır olmuştur. Spor tıpta ameliyat kurtarma ve kas kurtarma göndermek için dolaşım problemleri, artrit ve hormonal dengesizlikler gelen rahatsızlıkların yığınlarının tedavi etmek için kullanılır.

http://barenaturals.blogspot.com.tr/2011/02/what-is-moor-mud.html

.

Hümik asit; Hümik asit nedir?

Hümik asitler veya humus, kısmen veya tamamı ile çürümüş bitki veya hayvan artıklarının oluşturduğu siyah veya koyu kahverenkli maddelerdir.

Liebig humusu şöyle tarif etmiştir: “alkali ortamda kolayca çözünebilen, fakat suda çözünmeyen, alkalilerin veya asitlerin aksiyonu ile bitkilerin bozulması boyunca üretilen kahverenkli bir madde”. Khristeva humusu “zamanla bozunmaya karşı maddenin ilk hayati durumundan daha dirençli kılan hayvansal ve bitkisel organizmalardan arta kalan transformasyon maddesidir” diye tanımlamıştır. Humus kelimesi bazı toprak bilimcileri tarafından “toprak organik maddesi” şeklinde de kullanılmıştır. Bu anlam topraktaki hümik asitleri içeren tüm organik maddeleri kapsamaktadır. Toprak organik madde kavramı genellikle bitki ve hayvan dokuları, toprak biyokütlesi, hümik maddeler ve canlı organizmalar tarafından sentezlenmiş tüm organik maddeleri içermektedir. Hümik asitler kolloidal maddelerdir ve kil gibi hareket etmektedirler. Hümik molekülünün katyon değişim siteleri hidrojen iyonu ile doldurulduğu zaman oluşan madde “hümik asit” olarak düşünülmektedir. Fakat bunun pH üzerinde büyük etkisi yoktur. Zira, bu asit suda çözünmemektedir. Katyon değişim siteleri hidrojen haricinde herhangi bir katyon ile doldurulursa bu madde “humat” olarak tarif edilmektedir. Monovalent alkali metallerin humatları suda çözünmektedir. Kristeva hümik asitlerin alkaliler ile işlenmesi ile sodyum ve potasyum humatları elde etmiştir. Fakat multivalent metal humatları, metaline göre suda ya kısmen çözünmekte veya hiç çözünmemektedirler. Kimyasal olarak bulunduğu bölgeye göre çok farklı özellikler gösteren hümik asitlerin moleküler büyüklüğü 2000-300000 Dalton, karbon içeriği %45-65, oksijen içeriği %30-50, katyon değişim kapasitesi 500-1500 meq/100 g olarak tespit edilmiştir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Hümik_asit

.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Il1caboğaz1,_Susurluk


Hakkında admin

İlginize teşekkürler


çin saldırısı

Türk Bilimi İnternet yayınlarına Çin’den SİBER SALDIRI…

Çin İnternet üzerinden Türk Bilimi yayınlarına saldırı başlatmıştır…


PARANIN DNA SI

Para’nın DNA testi..!!

Para nedir !!…? Para değişim değeridir.. İlkel, doğrudan alışveriş “Takas-Değişim ticaret şekli”dir…en doğru olan budur.. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor