Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
ev / genel / gurbuzler koyu o koy bizim koyumuz

gurbuzler koyu o koy bizim koyumuz

Ev / Genel / Gürbüzler Köyü..! O Köy Bizim Köyümüz.

Gürbüzler Köyü..! O Köy Bizim Köyümüz.

“Köylü milletin efendisidir” M.Kemal ATATÜRK

Sözün tüm içtenliği ile yaşandığı bir yer, 07 Temmuz’da ulaşımı İstanbul Ataşehir Belediyesinin üstlendiği, organizasyonu Umut Treni yardımlaşma ve dayanışma derneği, Aznavur Sanat yetkililerinin uyarladığı Zonguldak’ın Devrek ilçesi, Gürbüzler köyüne misafir edildik.

Devrek tarihsel ve kültürel olarak İsa’dan önce 5000 yıllık kavimler topluluğuna ev sahipliği yapmış bir coğrafya, Gürbüzler köyü Devrek merkeze 18 km. yakınında kurulmuş olan tipik Karadeniz köyü.

Köye düzenlenen gezide Türkiye çapında fotoğrafçılığa gönül vermiş, doğayı seven yardımlaşmayı insanlık vazifesi olarak gören, fotoğraf makinelerinin objektiflerinden gönül gözüyle bakan, günümüzde sayılarına az rastlanan topluluk birliği ile gidildi.

Bir yazar olarak bende geziye dahil oldum.

Köyde kaldığımız iki gün içerisinde köy muhtarı Sn. Baki Çığbasmaz, Devrek Belediyesi görevlisi Sayın Semra TAŞKAYA, gezi rehberimiz Şahin KARAKULUNÇ, ve bizler ile ilgilenen Canlar topluluğu.

Sosyal yaşamın ana çekirdeği olan köyler, toplum üzerindeki saygı, sevgi dayanışma ve efendiliği nasıl muhafaza ettiklerinin en önemli örnekleri.

Gürbüzler Köyü, ahalisinin amacı, köylerini yurt içi turizme açıp Türkiye’de ruhsal dinginlik bakımından örnek alınacak köyler statüsüne sokmak.

Geziye katılan  ve dışarıdan köye gelenler, şimdiden Türkiye’nin belli başlı köyleri arasında yer aldıklarını, gerek duygularıyla gerek sözlü beyan ediyorlar.

Ayrıca, Gürbüzler köyünde giyim- kuşam, en önemlisi engelli bir genç kadeşimizin ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi, Ulaşımı, İstanbul Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı, Sayın İnci BEŞPINAR’ın desteği.

İhtiyaç ve malzemeleri Umut Treni Derneği Başkanı Sayın Burhan GÜLER, Başk.Yard. Sayın Melda ÖZATEŞ, Üyeler, Sayın Hüseyin YILMAZER, Cihan NUR ERKAY, Nesrin KÜMBETLİOĞLU, Banu TİMUÇİNER, Dernek adına Kitap, giyim-kuşam ve bir adet ihtiyaç dahilinde, engelli kardeşimize teslim tekerlekli sandalye verdiler.Gezide hem katılımcı, hem de doğada meditasyon ve yoga ile rahatlama imkanı veren Sayın Erdoğan YENİCE katkıda bulundu.

Zonguldak Devrek İlçesinden Grubun gezi programına katılan bir genç yürek Sayın Kahraman BEKÇİLİ ve arkadaşları, Fotoğraf Sanatçıları yer aldı. Devrek içerisinde İstanbul’dan katılanlara tur rehberliği yaptılar.

Organizasyonu hazırlayan ve iki güzel günün muhteşem bir şekilde geçmesini sağlayan, Fofoğraf Sanatçısı ve Aznavur Sanat Merkezi Sahibi Sayın Neslihan YAZICILAR, bu gezilerin devamın geleceğini, fotoğraf sanatçılığının,kültür ve insanlarımızı en iyi şekilde tanıtmak için var olduğunu, kendisinin ve diğer sanatçı arkadaşlarının bu yolda yürüdüklerini gezi esnasında belirtti.

Bir avuç Efendi gönüller feth ediyorlar.

Zonguldak, Devrek ilçesine bağlı bir köy var.

Gitmeniz gereken görmeniz gereken bir köy.

Tüm Canları bekliyoruz  diyen, Gürbüzler Köyü.

Milletimin Efendileri olan, tüm köylülerimize selam olsun.

Zonguldak İli Devrek İlçesi, Gürbüzler Köyüne düzenlenen Geziye katılanlar ve dahil olan tüm Canlara Kucak dolusu sevgilerimle.

Devamını en yakın zamanda tekrarlamak dileği ile.

Emrah BEKCİ

Araştırmacı YazarHakkında Emrah Bekci


İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
*


Hakkında antikor