Rauf Tuncer( Türk tarihi anlatan ressam)

Ev / Genel / Rauf Tuncer(Türk tarihi anlatan ressam)

Rauf Tuncer(Türk tarihi anlatan ressam)

1955 yılında İkizdere/ Rize’de doğdu. ilk ve ortaokulu İkizdere’de okuyarak 1974 yılında Rize Erkek Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. 1979’da İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirerek Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisans öğrenimini tamamladı. 1989’da İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimi gördü.1974-1986 yılları arasında ilk ve orta öğretim ve Ortaöğretim kurumlarında resim öğretmenliği yaptıktan sonra öğretmenlikten ayrılarak, İstanbul’da kendi atölyesini kurarak sanatsal faaliyetlerini sürdürdü.

Daha sonra 1989 yılında yurt dışına giderek sanatsal çalışmalarını yurtdışında devam etti. Ardından yuda dönerek; 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nde göreve başladı. Halen bu görevi devam etmektedir.

Çalışmalarını  sürdürmekte olup bugüne kadar yurt içi ve dışında birçok karma sergiye katılıp; kişisl sergiler açtı. Resim çalışmalarının yanında yine yurt içi ve dışında birçok mimari eserde vitray çalışmaları bulunmakta olup; birde vitray konusunda kitabı bulunmaktadır. Sanatsal çalışmalarının yanında Hollanda da bulunan Kunts Galerie Anatolia galerisi ile Bursada bulunan Mahvel Mado sanat galerisinin sorumlu sanat danışmanı olan sanatçı GESAM üyesidir.


Hakkında admin

İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor