Kaliningrad-Rusya’da Yeni Sibir Buluntuları

Ev / Genel / Kaliningrad-Rusya’da Yeni Sibir Buluntuları

Kaliningrad-Rusya’da Yeni Sibir Buluntuları

Rusya’nın Kaliningrad şehrinin kalbi sayılabilecek bir noktada bulunan eserler büyük ilgi uyandırdı. Buluntu eserlerin tahminen Viking kalıntıları olduğu düşünülmekte. Çeşitli buluntular arasında özellikle mızrak uçlarındaki antik işaretler ve güneş sembolleri dikkat çekmekte. Buluntular topraktan 1,5 metre derinlikte keşfedildi. Uzmanlar bunun büyük bir lütuf olduğunu düşünmekteler. Muzip yapısıyla bilinen Rus Tarihçi Sergey Trifonov ise bu buluntuların İkinci Dünya Savaşı sonrası yıkılan Kraliyet Sarayı’nın altında bulunan ve Königsberg’in son komutanı General Otto von Lasch tarafından kullanılan gizli tünelde kalan Nazi Birlikleri’nce bu buluntuların üzerlerine işlenmiş olabileceğini söylüyor. Bu dişe dokunur cinsten olmayan iddia bununla da kalmayıp buluntuların nazilerin gizli hazinesi olabileceği savını da öne sürmekte.

Buluntulara benzer başka tarihi eserler Kaliningrad müzesinde 60 yıldır sergilenmekteydi. Bu eserlerin temizlenmesi sırasında ortaya çıkan ve yeni bulunan eşyalarda da bulunan bazı semboller birbirleriyle kusursuz şekilde eşleşmekte. Uzmanlar bu işaretlerin antik Vikingler yahut bilinmeyen bir kavim tarafından büyü amaçlı olarak bu eşyalara işlenmiş olduğunu düşünmekteler. Bu işlemelerin sahiplerini korudukları düşünülmekte.

Yeni ortaya çıkan Buluntular hakkındaki bir diğer iddia da ortaya çıkan eserlerin Sibirya kökenli olan Sibirlere ait olduğu yönünde.

.

Orhun R tamgası tarihi ve gizemi

Orhun R tamgası tarihi ve gizemi

.


Hakkında Alpaslan Gavaz

İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor