AÇ TAVUK RÜYASINDA BUĞDAY GÖRÜR

Rüyalar etkilere göre görülür
Rüya, uyku halinin hafiflemiş döneminde görülür
Atalarımız, nenelerimiz “Aç tavuk rüyasında buğday görür” diyerek ihtiyaç olunan bir şeyin akılda daima yer ettiğini söylemişlerdir.


İnsanlar eğer bir konuya takılı kalmış ise onu rüyasında dahi görerek çözümlemeye eğimlidirler. Bilim insanlarının birçok konuyu rüyalarında çözdüğü de bilinmektedir.

Beyin uyku halinde içe dönük çalışır, içe dönük çalışmasında anatomisindeki sorunları çözer, yani anatomisini tedavi eder, beyin uyku halinde tedavi edici görevini yerine getirir. İnsan kemiklerindeki büyüme uyku sürecinde olur. Uyku doğru vaktinde ve yeterli zaman sürecinde olmalıdır, fazla uyku beyinde oksijen kaybı yapar, az uyku beyin ve bedende yeterli dinleme yapamaz ve anatomi tam olarak uyanamaz.

Uyku çok önemlidir, beyin uyku halinde de olsa, derin uyku dönemi aşıldığında aklını meşgul eden konuyu beyninde işler, faydalı normal uyku süreci yaşa göre değişir.
Yaşa göre uyku süreçleri:
– Bebeklerde 10 saat uyku; bebekler en hızlı büyüme dönemindedir, uyku büyümesi için gereklidir.
– Bluğ çağı öncesi 9 saat uyku; bluğ çağı öncesi anatomik yapı bluğ- değişim dönemindedir, üreme organlarını geliştirir, tamamlar.
– Bluğ çağı sonrası 8 saat uyku; bu dönemde insan anatomisi gelişimi tamamlanmıştır, beyin sadece günlük kayıplarını yerine getirir.
– Yaşlılarda 7 saat uyku; bu dönemde insan anatomisi kayıplarını yerine getiremez, bu yüzden yaşlılık dönemi en dikkat edilecek dönemdir, bu dönemde çok dikkatli yaşayarak kayıpları aza indirmek sağlıklı ve uzun ömrün sebebidir.
.
.
.
.
.
.

Hakkında Türk Bilimi