En ekonomik Fransız aracını cesur bir Türk üretti; Bahri Cesur, Fansada’ki Bilimsel çalışması ile Fransızlar’ın ilgisini çekiyor.

Ev / Genel / En ekonomik Fransız aracını cesur bir Türk üretti; Bahri Cesur, Fansada’ki Bilimsel çalışması ile Fransızlar’ın ilgisini çekiyor.

En ekonomik Fransız aracını cesur bir Türk üretti; Bahri Cesur, Fansada’ki Bilimsel çalışması ile Fransızlar’ın ilgisini çekiyor.

Çamaşır makinesi ve buzdolabı tamircisi olan Bahri Cesur, bir arkadaşıyla girdiği iddia üzerine elektrikli araç projesine başladı
bahri cesur
Yaklaşık 100 avroya satın aldığı çalışır durumdaki mikro aracın motorunu söken Cesur, bunun yerine çamaşır makinesi motoru taktı ve gaz pedalı için de elektrikli süpürgesinin güç ünitesini kullandı. Türk mucit arabasıyla, tam dolu akülerle iki saate yakın yol gidebiliyor.
Arabanın sadece gövdesi için para harcanırken, geri kalan malzeme hurda parçalarından toplandı. Azami hız sınırı 45 kilometreye ulaşan araç kısa zamanda olumlu tepkiler aldı.
Bahri Cesur  aracın sürüş süresini 3 saate çıkarmayı hedefliyor.


Hakkında admin

İlginize teşekkürler


Tayfur köyü antik Trakyen tahtı

Trakyen yarımadası Tayfur köyünde Trakyenlerden günümüze tarih

Çanakkale Trakyen yarımadası ( Thracian Chersonesos) Tayfur köyü mübadele Türklerinin Rumlardan kalma köyüdür. Kaya oyma Trakyen …


Çok yaşlı dut ağacı- Karainebeyli

Gelibolu Karainebeyli Kalaycı dede antik alanı

Kalaycı dede  antik alanı Gelibolu  Karainebeyli köyü Kara Nebi antik mezarlığı yakınındadır. Kalaycı dede  antik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 


*


Hakkında antikor